Szpulki losów Renata Kosin – recenzja

„Szpulki losów” to trzecia część z cyklu „Siostry Jutrzenki”. Renata Kosin po raz kolejny przedstawia nam historie i dzieje rodziny Śmiałowskich. Poznamy i przeszłość i teraźniejszość. Nie brakuje tu emocji, zawirowań i miłosnych perypetii. Książka „Szpulki losów” z księgarni TaniaKsiążka.pl, to idealna propozycja na 2-3 wieczory.

Autorka bardzo zgrabnie przedstawia nam losy rodu Śmiałowskich. Ciekawe połączenie zdarzeń z przeszłości (połowy XIX wieku) i czasów teraźniejszych zachęca do czytania kolejnych stron. Z każdą stroną losy mieszkańców dworu w Przytulisku budzą jeszcze większą ciekawość. Bo zmiany są nieuchronne. Tak jak i w prawdziwym życiu. Jednak tu wszystko ma swoje drugie dno i bardzo ciekawą historię. Wręcz tajemniczą… Wątek Michaliny i trzech rodzinnych talizmanów jest wyjątkowo ciekawy. Bo cóż mogą znaczyć takie dziwne przedmioty: srebrny wisior, guzik od kurtki Napoleona i zwitek lnianej przędzy. Jaki sekret skrywa każdy przedmiot? Czy rodzinne talizmany mają jakąś moc? Jak bardzo rodzinne tajemnice i sekrety mogą wpłynąć na współczesne życie Michaliny i innych członków rodziny? Odpowiedzi na te pytania po kolei odkrywamy w książce, po drodze znajdując kolejne ciekawe wątki.

Po taki bestseller naprawdę warto sięgnąć. Książkę czyta się lekko, przyjemnie. I co dla mnie ważne – nie jest nudna. Wbrew przeciwnie. Losy rodziny Śmiałowskich potrafią zaskoczyć i wywołać szereg emocji w czytelniku. Nie tylko fabuła jest ciekawa. Same postacie również zostały napisane w sposób naprawdę dobry. Na początku miałam mały problem z tym by się odnaleźć w całej opowieści. Dlatego wam polecam zacząć najpierw od poprzednich tomów z serii: “Nić Arachny” i “Słowiański amulet”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz