Szklane deski kuchenne – dlaczego warto je wybrać?

Deski, deseczki. Małe, duże, drewniane, plastikowe, szklane. W mojej kuchni od lat dosłownie rządzą takie dodatki i nie wyobrażam sobie bez nich dnia. Do krojenia chleba, mięsa, do zdjęć, dekoracji ściany. Deska kuchenna to u mnie podstawa. Dlaczego jednak pisze Wam w tytule o szklanych deskach kuchennych, skoro na moich zdjęciach rządzą drewniane dodatki?

Zdjęcia na bloga czy Instagrama to jedno, a rzeczywistość to drugie. Owszem mam całą masę pięknych drewnianych desek i je po prostu uwielbiam, ale w mojej kuchnie od lat goszczą też szklane deski. Jedna jest z nami tak długo, że aż nie wyobrażam sobie bez niej tego pomieszczenia. Wpisała się w nie na stałe. I nawet jeśli (w końcu) zakończę remont, to ta deska na pewno nadal będzie z nami. Bo szklane deski mają wiele zalet. Jakie? Dlaczego warto wybrać szklane deski kuchenne?

Dlaczego szklane deski kuchenne?

Szklane deski kuchenne mają wiele zalet. Można na nich kroić, serwować dania. Są odporne na zarysowania i plamy. Na takich deskach nie widać śladów krojenia. Szklane deski, w przeciwieństwie np. do desek drewnianych, nie chłoną zapachów. Nie zostają na nich plamy. Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, a przez to higieniczne. Wystarczy je umyć i nie musimy się martwić, że rozwiną się na nich bakterie. Są też doskonałą ochroną kuchennych blatów i szafek. Do tego, oprósz funkcji praktycznej, szklane deski kuchenne  to również doskonała ozdoba. Obecnie można je zamówić z dowolnie dobranym motywem, dzięki temu wpiszą się w stylistykę każdej kuchni i będą cieszyć oko domowników.

Praktyczna ozdoba

Szklane deski, to nie tylko doskonały pomocnik przy kuchennych szaleństwach. To też piękna ozdoba każdej kuchni. Jak wiecie, ja wciąż nie uporałam się z naszym remontem. Wciąż jakiś problem, który sprawia, że moja kuchnia nie jest, taka jak bym chciała. Taki praktyczny dodatek, jak szklana deska sprawia, że choć nadal nie jest idealnie, to jednak niektóre kąty mojej małej kuchni cieszą oczy. Ostatnio zamówiłam sobie nowe szklane deski, które do złudzenia przypominają drewnianą ścianę. Jestem nimi zachwycona. Można je śmiało postawić w pionie. Wówczas pięknie ozdabiają ścianę. Na pewno nie raz pojawia się na moich zdjęciach ;) Oczywiście to, jaki motyw wybierzemy, zależy wyłącznie od nas. Kwiaty, przyprawy, owoce, zwierzęta, drewno, marmur, a może po prostu czerń. Każda deska jest inna. Bogactwo motywów, barw i jakość wykonania wprost zachwyca. Takie deski uatrakcyjnią nie jedną kuchnię.

Czysto i higienicznie

Szklane deski są doskonałe dla osób, które chcą w szybki sposób zadbać o porządek. Ja je za to wręcz kocham. Po krojeniu wystarczy je przetrzeć ściereczką i gotowe. Gdy zabrudzenia są poważniejsze, to można użyć, nawet mocniejszych środków. Choć w większości przypadków nie są one potrzebne. Czy wiedzieliście, że szklane deski można nawet myć w zmywarce? Oczywiście o ile się niej zmieszczą. Te większe zawsze myje ręcznie, ale te małe nie raz wkładałam do zmywarki. Taka deska jest naprawdę higieniczna, nie chłonie zapachów i pleśni. To idealny praktyczny i piękny dodatek do kuchni.

Szklane deski kuchenne na lata

Szklane deski do krojenia są wykonane ze szkła hartowanego, dzięki temu są niezwykle wytrzymałe i będą służyć nam przez lata. Tego jestem wręcz przekonana, bo jak wspominałam na początku, jedna z desek jest już z nami bardzo, bardzo długo. Dlatego kupując, kolejne deski wiem, że warto! Polecam i Wam.

Piękne i praktycznie – takie rzeczy cenię w kuchnie najbardziej!

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz