Świece sojowe zapachowe – dlaczego warto je wybrać?

Świece to jedna z ponadczasowych dekoracji. Ozdabiamy nimi stół, który szykujemy na romantyczną kolację we dwoje, stawiamy je na półkach, są nieodzownym elementem domowego spa i świąteczną dekoracją. W moich szafkach nie może ich zabraknąć. Mam najróżniejsze świece. Dziś jednak opowiem wam kilka słów o wyjątkowych sojowych świecach zapachowych. Świecach, które urzekły mnie i moją rodzinę. Urzekły nas swoim zniewalającym zapachem.

Dlaczego wybieram zapachowe świece sojowe?

Świece zapachowe wykonane z wosku sojowego charakteryzują się niską temperaturą topnienia, przez co szybciej i dłużej możemy cieszyć się ich zapachem. Ponadto wosk sokowy podczas spalania nie wytwarza lotnej sadzy. Dzięki temu taka świeca jest bezpieczna dla naszego zdrowia. Nie wdychamy szkodliwych substancji do naszego organizmu, a także nie osadzają się one na przedmiotach w naszym domu. To niebywała zaleta świec wykonanych z wosku sojowego. Osobiście wolę sięgać po takie świece niż świece wykonane z wosku parafinowego i innych tworzyw sztucznych.

 

Gdzie kupić wyjątkowe świece sojowe zapachowe?

Piękne świece sojowe zapachowe znajdziecie na stronie https://jankocraft.com/ JankoCraft, to marka produkująca naturalne świece z wykorzystaniem naturalnego wosku sojowego oraz wysokiej jakości olejków zapachowych. Urzekła mnie w ich ofercie prostota i bogactwo zapachów.

Piękny minimalizm

Słoiczki świec od JancoCraft mają proste, niekrzykliwe etykiety. W końcu świeca często ma pomóc nam się zrelaksować i odprężyć. Nie ma też być dominującym elementem dekoracyjnym, ale przyjemnym dodatkiem. Ja kocham taki minimalizm. Mały, uroczy słoiczek, który mogę postawić i schować dosłownie wszędzie.

Bogactwo zapachów

Wybór zapachów jakie oferuje JancoCraft jest naprawdę imponujący. Od klasycznych zapachów jaśminy czy lawendy, aż po słodkie zapachy przypominające popularne desery czy ciasta. I nie jest to tylko napis. Po zapaleniu świecy zapach unosi się po całym domu. Coś cudownego.

Jakie zapachy wybrałam dla siebie?

Spośród różnych zapachów wybrałam ostatnio trzy:

Każdy zapach był wyjątkowy. Gdy odpalałam po kolei świece od razu unosił się w powietrzu. Zapachy świec JancoCraft nie są mdłe, ani przesadzone. Tu wszystko jest odpowiednio wyważone.  Gdybym miała teraz jednoznacznie określić, który zapach spodobał mi się najbardziej, to miałabym ogromny problem. Choć skłaniam się ku Wanilii i ciasteczku karmelowym. Tylko nie wiem czy nie wynika to z tego, że akurat gdy piszę dla Was ten artykuł, mała świeca od JancoCraft rozsiewa swój wyjątkowy zapach po moim pokoju…

Świece zapachowe – jak prawidłowo ich używać?

Instrukcja do używania świec? Przecież to proste. I tak jest. Jednak, aby świece sojowe zapachowe cieszyły nas dłużej należy trzymać się kilku wskazówek. Najważniejszą sprawą jest odpowiednie przycinanie knota. W przypadku świeć JankoCraft knoty są drewniane i śmiało możemy przycinać je cążkami do paznokci. Należy pamiętać, że optymalna długość knota to około 4-5 mm nad powierzchnią świecy. Przed każdym ponownym zapaleniem, dobrze jest skrócić knot, pozbywając się przy tym spalonego końca. Jeśli tego nie zrobimy, zacznie się kruszyć co będzie wyglądać nieestetycznie. Podczas palenia świec również warto zwrócić uwagę na odpowiedni czas. Średnio powinien on wynosić około 2-3 godzin.

*wpis we współpracy

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

Dodaj komentarz