Superfood, czyli jak leczyć się jedzeniem

Superfood, czyli jak leczyć się jedzeniem (1)Superfood, czyli jak leczyć się jedzeniem (2)

Żywność określana mianem „superfood” gości w mojej kuchni już od dawna. Nie wyobrażam sobie by w te jesienne chłodne dni nie sięgnąć po imbir czy cynamon. Ich właściwości nie da się przecenić. Dlatego z tą samą przyjemnością sięgnęłam po książkę Sophie Manolas „Superfood, czyli jak leczyć się jedzeniem”. Autorka omówiła ponad 60 superfoodów podpowiadając jak najlepiej je wykorzystać i co smacznego można z nimi przygotować. Dzięki tej pozycji dowiedziałam się znacznie więcej o superfood, uzupełniłam swoją wiedzę i… kuchenne szafki. Bo okazuje się, że mianem superfood określa się o wiele więcej produktów niż do tej pory myślałam. Autorka dość szczegółowo wymienia składniki odżywcze zawarte w powszechnie dostępnych produktach, informując przy tym na jakie dolegliwości mogą pomóc.

„Superfood, czyli jak leczyć się jedzeniem to głęboka i wszechstronna analiza powszechnie znanych produktów. W mojej książce zastanawiam się, jak produkty mogą wpłynąć na stan zdrowia i zapobiegać chorobom. Chcę ułatwić proces podejmowania żywieniowych decyzji i pokazać, że cała zdrowa żywność to superfood.”

– Sopie Manolas

Książka podzielona jest na rozdziały opisujące poszczególne rodzaje superfood:

  1. ZIELONE WARZYWA LIŚCIASTE
  2. RODZINA KAPUSTOWATYCH
  3. WARZYWA KORZENIOWE
  4. WARZYWA STRĄCZKOWE
  5. INNE WARZYWA
  6. ORZECHY I NASIONA
  7. OWOCE
  8. ZIOŁA I PRZYPRAWY

Czy polecam Wam tą książkę? Zdecydowanie tak. Pięknie wydana, pełna ciekawy i co najważniejsze przydatnych informacji, które odpowiednio wykorzystane mogą wpłynąć wyłącznie pozytywnie na nasze zdrowie i życie.

Superfood, czyli jak leczyć się jedzeniem (7) Superfood, czyli jak leczyć się jedzeniem (6) Superfood, czyli jak leczyć się jedzeniem (5) Superfood, czyli jak leczyć się jedzeniem (4) Superfood, czyli jak leczyć się jedzeniem (3)

#theediblepharmacy #Buchmann

”Superfood czyli jak leczyć się jedzeniem”
Autor: Sophie Manolas
Objętość: 202 strony
Wydawnictwo: Buchman

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz