Sprawdź jak odżywiać się zdrowo i oszczędnie

Na ten temat można pisać bardzo dużo. Ostatnio wśród moich znajomych wywiązała się spora dyskusja. Czy da się odżywiać zdrowo i oszczędnie? Niestety wiele osób kojarzy zdrowe jedzenie z drogimi produktami. No cóż…często i tak jest. Przejdźmy się choćby do sklepu ze zdrową żywnością. Produkty z półek kuszą, ale ceny wręcz odstraszają. Ale czy tylko tam należy się zaopatrywać? Czy wszystkie sklepy mają takie zaporowe ceny? Nie! Otóż można odżywiać się zdrowo i oszczędnie. Trzeba tylko wiedzieć jak do tego tematu odpowiednio podejść.

1. Planuj posiłki i bądź kreatywny

Planowanie i kreatywność, to podstawa. Warto zaplanować posiłki na 5-7 dni i robić zakupy według listy. Dzięki temu unikniecie niepotrzebnych wydatków wynikających z impulsywnych zakupów fast foodów czy niezdrowych przekąsek. I co równie ważne – nie róbcie zakupów, gdy jesteście zmęczenie lub głodni. Udowodniono, że wówczas kupujemy więcej niepotrzebnych produktów. Nie zapomnijcie też o kreatywności. Został wam ryż z innego dania – wykorzystajcie go! Możecie go dodać do gołąbków, możecie zrobić szybki ryż z patelni z jabłkiem lub przygotować z niego deser. Pomysły możecie znaleźć na moim blogu 😉 Korzystaj też z promocji. Kupuj taniej, kod rabatowy to zawsze dobry pomysł o ile i miejsce zakupów jest sprawdzone.

2. Kupuj sezonowe owoce i warzywa

Warzyw i owoców nigdy za wiele. Pamiętaj, że sezonowe warzywa czy to w sklepach czy bezpośrednio od rolników będą tańsze i zdrowsze 🙂

Rób sałatki, koktajle, dodawaj warzywa do każdego dania. Witamin nigdy za dużo. Poza tym jemy oczami, a te kolory aż kuszą, prawda? 😉

Dodatkowo zaleta sałatek jest taka, że możemy dodać do nich resztki warzyw z innych dań i stworzyć coś naprawdę pysznego. Dzięki temu nic się nie zmarnuje, a my zaoszczędzimy 🙂

3. Jedz kasze i płatki owsiane

Kasze są nie tylko zdrowe, ale są też tanim rozwiązaniem, dlatego warto je wprowadzić do naszej diety. Na śniadanie zdrowym i tanim rozwiązaniem będą płatki owsiane. Można je przygotować na różny sposób. Można z nich również zrobić pyszne i zdrowe ciasteczka – kolejny pomysł na wykorzystanie jednego produktu w innych przepisach.

4. Domowe najlepsze!
 
Zachęcam do robienia własnych przetworów, sadzenia w domu ziół. Dzięki temu nie tylko dbamy o nasz budżet, ale też i dietę. Domowe najlepsze!
I nie zapomnij o lunchbox’ach. Przygotowany w domu pozwala zaoszczędzić. Do tego wiemy co jemy. Omijaj restauracje, sklepiki w pracy i szybkie dania podawane na stacjach paliw. Zaoszczędź i zdrowie i pieniądze.
 
5. Nie zapomnij o promocjach! Szukaj w sieci, ale uważaj!
Warto sięgać po zdrowe produkty i korzystać z kodów rabatowych takich jak myprotein kod rabatowy Pamiętajmy, że w tych czasach nie trzeba się ograniczać wyłącznie do sklepów osiedlowych czy pobliskich marketów. Zakupy możemy śmiało zrobić przez internet. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, np. myprotein, to idealne miejsce dla osób dbających o formę i zdrowie. Moi znajomi kupują tu w promocyjnych cenach przekąski, białko, produkty dla wegan, alergików itd.
 
Ja też często korzystam z różnych sklepów internetowych. Często jest tak, że robiąc większe zakupy mamy na nie spory rabat. Pamiętajmy jednak, by nie dać się skusić na zakupy tego co nam nie potrzebne, bo „akurat jest promocja”. Kupuj tylko to co potrzebujesz. Lista, to podstawa.
 
 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz