Smoczy owoc – Jak smakuje? Gdzie go kupić?

Próbowaliście kiedyś smoczych owoców? Te niezwykłe egzotyczne owoce to cenne źródło witamin i minerałów. Ich właściwości znane i doceniane były już przez starożytne plemiona zamieszkujące Amerykę Południową. Obecnie po smocze owoce sięga coraz większa ilość osób, by wzbogacić swoją dietę. Jak smakuje pitaja? Gdzie najłatwiej kupić smoczy owoc?

Dlaczego warto jeść smoczy owoc?

Smoczy owoc, zwany również pod nazwą pitaja, to bogate źródło cennych witamin i minerałów. Owoc swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznej skórce z listkami, która przypomina smocze łuski. Dzięki temu często jest spotykany na stołach jako dekoracja. Należy jednak pamiętać, że choć skórka pitaji jest tak ładna i ciekawa, to jada się wyłącznie wnętrze owocu. To miąższ jest najważniejszy. Dzięki niemu dostarczamy do organizmu  m.in. witaminy C, A, witamin z grupy B, wapń i fosfor. Nasiona są również cenne. To źródło kwasów omega 3 i 6

Smoczy owoc jak smakuje?

Jak smakuje pitaja? Jej miąższ jest niezwykle soczysty, słodkawy, momentami podczas jedzenia wyczuwalny jest lekko kwaskowaty smak. Wiele osób jedząc smoczy owoc porównują jego smak do mieszanki melona, kiwi i gruszki. Każdy ma inne odczucia. Warto zatem samemu spróbować, by się przekonać dlaczego smoczy owoc jest tak wyjątkowy.

Smoczy owoc gdzie kupić?

Pitaja nie jest zwykłym owocem. To wyjątkowy egzotyczny owoc, który najlepiej kupić ze sprawdzonego źródła. Dobry smoczy owoc powinien być świeży, musi być dojrzały co pokazuje miękka skórka i sztywne zielone listki. Tylko po takie owoce warto sięgać. 

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz