Śmietankowy deser z sokiem malinowym (na bazie kaszy manny)

Śmietankowy deser z sokiem malinowym (na bazie kaszy manny)Ten deser, to powrót do dziecinnych lat. Śmietankowy deser z sokiem malinowym (na bazie kaszy manny) posmakuje zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Przepis jest naprawdę prosty i szybki. A co najważniejsze efekt końcowy cieszy nie tylko podniebienie, ale też oczy (te ciekawe warstwy). Takie pucharki, aż chce się jeść i jeść… Idealne na wieczór z ulubioną książką, chwilę z najmłodszymi, słodki relaks, a nawet w formie śniadania 😉 Spróbujcie, polecam.

Śmietankowy deser z sokiem malinowym (na bazie kaszy manny) (1)

Składniki: (na 2 pucharki)

  • 5 łyżek kaszy manny błyskawicznej (u mnie Młyny Stoisław)
  • 11/2 szklanki mleka
  • 1/2 szklanki śmietanki 30-36%
  • 11/3 łyżki cukru marcepanowego (można zastąpić zwykłym z łyżeczką waniliowego)
  • sok malinowy – u mnie domowy

Przygotowanie:

W miseczce łączymy kaszę manną z 1/2 szklanki mleka.

Do garnuszka przelewamy 1 szklankę mleka i 1/2 szklanki śmietanki, dodajemy 1 1/3 łyżki cukru marcepanowego (można zastąpić zwykłym z łyżeczką waniliowego), gotujemy mieszając na małym ogniu. Gdy nasza mleczno-śmietankowa mieszanka będzie gorąca dodajemy kaszę manną z resztą mleka. Mieszamy i gotujemy, aż do zgęstnienia (u mnie 3-4 minuty).

Po tym czasie deser przekładamy do pucharków zostawiając 0,5 cm miejsca na sok.

Na koniec jeszcze ciepły deser polewamy sokiem malinowym. Deser można podawać od razu ciepły lub schłodzić go w lodówce.

Śmietankowy deser z sokiem malinowym (na bazie kaszy manny) (4)Jeśli skorzystaliście z mojego przepisu będzie mi miło jak prześlecie zdjęcie na mój mail: matleen@gazeta.pl lub za pośrednictwem Facebook. Zdjęcia umieszczę w specjalnej galerii na blogu „Czytelnicy pieką/gotują” (z podpisem).

Śmietankowy deser z sokiem malinowym (na bazie kaszy manny) (2)Do przygotowania  śmietankowego deseru z sokiem malinowymużyłam kaszy manny z Młynów Stoisław. Młyny Stoisław, to 50 lat jakości.W ofercie producenta znajdziecie mąki, kasze, płatki i otręby spożywcze.

Młyny Stoisław logo współpraca

http://www.mlynystoislaw.pl/

Smacznego

 

Zapisz

Zapisz

Print Friendly, PDF & Email

12 comments

Dodaj komentarz