Słodycze na prezent – dlaczego warto inwestować w jakość?

czekoladaJak rozpoznać czekoladę o wysokiej jakości? Liczba mistrzów czekoladowych stale rośnie na całym świecie, stąd słodycze na prezent są niemalże w każdym przypadku trafionym pomysłem. Już ustaliliśmy, że lepiej jest postawić na te wyróżniające się wysoką jakością, ale czy łatwo jest je zidentyfikować? Jakie kryterium jakości należy sprawdzić?

Aby znaleźć odpowiedzi na to pytanie, przygotowaliśmy krótki przewodnik na podstawie czekolady, która jest najczęściej wybieraną na prezent słodkością.

#1 Zapach

Czekolada jest bardzo aromatycznym produktem. Im silniejszy i bardziej intensywny zapach, tym lepiej.

#2 Wygląd

Czekolada musi być błyszcząca. Jeśli powierzchnia czekolady zmienia kolor na biały i matowy, oznacza to złą konserwację czekolady i niską jakość. W przypadku czekolady mlecznej kolor nie powinien być ani zbyt jasny ani zbyt ciemny. W przypadku ciemnej czekolady kolor powinien być ciemnobrązowy. Im więcej mahoniowych odcieni czekolady, tym będzie ona delikatniejsza.

#3 Dotyk

Czekolada wysokiej jakości powinna być ostra i twarda.

#4 Dźwięk

Jeśli dźwięk przełamywanej czekolady jest mocny, wyraźny i głośny, oznacza to, że jest to wysokiej jakości czekolada. Jeśli dźwięk jest przytłumiony, jest to czekolada złej jakości. Oczywiście nie chodzi o to, by przełamać czekoladę kupioną na prezent i dać połamaną, ale zanim się zdecydujesz dać komuś taki upominek – warto wcześniej samemu przetestować, co oferuje dany producent słodyczy. Jeśli postawisz na tak dobrego, jak Ferrero testowanie będzie naprawdę słodkim obowiązkiem!

#5 Smak

Tekstura czekolady wysokiej jakości będzie gładka i jedwabista. Dobra czekolada rozpływa się w ustach i nigdy nie będzie ziarnista. Ma to związek z wysoką zawartością masła kakaowego, co gwarantuje dobrą jakość. Smak dobrej czekolady pozostanie na chwilę i nie zniknie zbyt szybko.

Wspaniały pomysł na prezent, najlepszej jakość czekolada, niezapomniany smak, to wszystko znajdziecie na stronie www.ferrero.pl Warto inwestować w jakość!

 Słodycze na prezent - dlaczego warto inwestować w jakość

Print Friendly, PDF & Email

8 comments

  1. krystynabozenna says:

    Wow tego to nie wiedziałam ,że jak się przełamie to jest inny dźwięk , będę teraz sprawdzać.Dziękuję za informację 🙂

Dodaj komentarz