Słodka rewolucja Kinga Godurowska – recenzja

Sięgając po książkę Kingi Godurowskiej „Słodka rewolucja” nie wiedziałam czego się spodziewać. Czy otrzymam głupiutką historię, którą porzucę po kilku stronach, czy coś lepszego, co umili mi letni wieczór. Na szczęście autorka mnie nie zawiodła. Książka nie tylko umiliła mi wieczór, ale też wywołała nie jeden raz uśmiech na twarzy.  „Słodka rewolucja” to świeta rozrywka. Ten lekki i przyjemny debiut Kingi Godurowskiej jest zdecydowanie dobrą pozycją na wakacje.

Krótki zarys fabuły

Główną bohaterką jest Alice. Młoda, urocza dziewczyna z zamiłowaniem do cukiernictwa, która od dzieciństwa musiała się zmagać z docinkami ze strony rówieśników ze względu na swój wygląd. Alice nigdy nie wygląda jak modelka. Nie wpisywała się w „przyjęte” kanony piękna, co sprawiło, że jej dzieciństwo nie było różowe. Ciągle musiała wysłuchiwać docinek i głupich żartów. Na szczęście jako dorosła kobieta nie boi się już odgryźć, a talent który posiada może zachwycić nie jedno podniebienie. Alice to naprawdę utalentowany cukiernik. Niestety jej słodki lokal przeżywa kryzys. Kto może jej pomóc? Tu w życiu Alice pojawia się na nowo Nathan. Jest on specjalistą od restauracyjnych transformacji. Niestety jest on też jednym z głównych prześladowców Alice z lat szkolnych. Co stanie się kiedy Alice i Nathan znów się spotkają? Czy zapowiadana rewolucja na pewno będzie słodka?

Moja opinia

Książkę Kingi Godurowskiej przeczytałam bardzo szybko. To naprawdę przyjemna historia z dużą dawką humoru, motywem love-hate, ale też  przesłaniem, że każdy ma prawo do szacunku. Nie ważne jakiego jesteśmy rozmiaru, jak wyglądamy. Liczy się nasze wnętrz. Autorka dała nam historię, która choć jest dość krótka, to nie brakuje w niej niczego. Momentami głośno się śmiałam, bo głównej bohaterce nie brakowało ciętego języka. Momentami było mi przykro. Nie zabrakło też miłości, wybaczenia i dużej dawki słodyczy. Ta nowość z ksiągarni TaniaKsiazka.pl zdecydowanie jest warta polecenia. Miłej lektury 😉

*za egzemplarz do recenzji dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz