Skuteczny plan treningowy i dietetyczny – gdzie znaleźć pomoc?

Lato, to dla wielu ludzi najlepsza motywacja do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Zaczynamy spełniać marzenia, walczyć o zdrowie i poprawę sylwetki. Bierzemy się za siebie, ograniczamy szkodliwe produkty spożywcze, wymyślamy treningi, diety… Jednak lato i wakacyjne wyjazdy, to również czas pokus i zmniejszonej motywacji. Bo przecież wyjechaliśmy odpocząć. Jak tu nie spróbować lokalnych smakołyków, jak oprzeć się nadmorskim gofrom, lodom i smażonej rybie. I te grille z przyjaciółmi… Pokus jest wiele, motywacja spada, a nasz plan dietetyczny to fiasko. Już wiemy, że sami nie damy rady. I co wtedy? Ktoś od razu powie udaj się do dietetyka. Inny – skorzystaj z pomocy profesjonalnego trenera. To oczywiście skuteczne sposoby. Jednak nie każdy może z nich skorzystać. Części na to po prostu nie stać, a w małych miejscowościach znalezienie profesjonalnej pomocy nie jest takie proste. Wówczas warto postawić na inne rozwiązania. W końcu każdy, kto kiedykolwiek walczył z nadmiarowymi kilogramami wie, że skuteczny plan treningowy i dietetyczny, to podstawa.

Czy jest tzw. złoty środek – profesjonalna pomoc, którą możemy uzyskać siedząc w domu?

Otóż, jak się okazuje jest. Oczywiście po jej uzyskaniu siedzieć już nie możemy, trzeba działać 😉 Ale są strony jak PoTreningu.pl które oferują plan treningowy i dietetyczny dla każdego i to dosłownie po kilku kliknięciach. Później czeka nas już więcej pracy… pracy nad sobą. Bo nie ukrywajmy, że odchudzanie i walka o piękną sylwetkę, to ciężka praca. Ale nie osiągniemy pożądanych rezultatów bez prawidłowo ułożonej diety i treningów.

Zalety takich rozwiązań.

Plan otrzymuje się już po 24 h. Jeśli po 3 miesiącach nie zauważysz zadowalających efektów, możesz się ubiegać się o zwrot pieniędzy. Dodatkowo łatwo dostępne produkty w sporządzonej diecie, nie obciążające nadto budżetu, szybki kontakt z dietetykiem lub trenerem, duża baza przepisów i ćwiczeń. I co mi się bardzo podoba – lista produktów, czyli produkty spożywcze z opisem niezbędnym przy każdej diecie. Tu znajdziecie informacje o kaloriach, ilości białka, węglowodanów, tłuszczu. Co ciekawe nie są to tylko typowe produkty fit, ale też kuszące kremy czekoladowe itd. Bardzo przydatna strona dla każdego. Do tego duża ilość ciekawych artykułów np. „11 najskuteczniejszych ćwiczeń na mięśnie łydek”, „Czy ryby są zdrowe? Których ryb nie jeść?”, „Czy herbata może pomóc w odchudzaniu?”, „Zdrowa otyłość to mit, który może być niebezpieczny”, „Dieta ujemnych kalorii – hit czy kit?” i wiele innych. Strona jest przez to naprawdę ciekawa. Osobiście nie korzystam z tej diety (nie będę Was tu oszukiwać), ale mam koleżankę, która skorzystała z planu treningowego i dietetycznego na stronie i jest naprawdę zadowolona z efektów. Co prawda jej celem nie było stracenie zastraszającej ilości kilogramów, ale prawda jest taka, że osobą, które chcą zgubić ostatnie zalegające kilogramy jest nawet trudniej. Ona poleca. A ja… ja chętnie czytam artykuły na stronie, bo to naprawdę ciekawe miejsce. A być może kiedyś skorzystam i z pomocy. Bo ciasteczka lubię, oj lubię 😉

Czy ktoś z Was też korzystał z tej strony? Jakie macie doświadczenia?

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz