Skrzat gotuje bez laktozy Wyd. Skrzat. Recenzja książki.

Skrzat gotuje bez laktozy Wyd. Skrzat. Recenzja książki.Dziś chciałabym przybliżyć Wam jedną z lepszych pozycji książkowych jakie trafiły ostatnio w moje ręce. „Skrzat gotuje bez laktozy” autorstwa Barbary i Marty Barszcz, to wspaniała książka skierowana głównie dla rodzin zmagających się z problemem tzw. „nietolerancją laktozy”. Autorki już na wstępnie w sposób bardzo przystępny i zrozumiały wyjaśniają czym jest „nietolerancja laktozy”, jakie są jej typy oraz jakich produktów zastępczych możemy użyć i zaopatrzyć w nie nasze kuchenne półki, aby potrawy nadal były smaczne dla naszych milusińskich.

Skrzat gotuje bez laktozy Wyd. Skrzat. Recenzja książki. 4

Książka zawiera aż 52 pięknie zilustrowane przepisy, podzielone na dwa główne działy:

  • Ciasta i inne słodkości;
  • Dania główne i różne dodatki.

Każdy przepis opatrzony został informacjami na temat stopnia trudności oraz czasu wykonania danej potrawy. Przejrzysta lista składników i prosty opis sprawia, że starsze pociechy będą mogły wykonać nie jeden smakołyk przy zaledwie minimalnej pomocy rodziców.

Skrzat gotuje bez laktozy Wyd. Skrzat. Recenzja książki. 3

I choć książka „Skrzat gotuje bez laktozy” z założenia jest skierowana do rodziców, których pociechy borykają się z problemem nietolerancji cukru występującego w mleku, osobiście uważam, że każdy może z niej skorzystać. Zwłaszcza mamy, które tak jak ja uwielbiają pichcić wraz ze swoimi pociechami w kuchennym zaciszu.

Przepisy zawarte w książce ucieszą podniebienie nie jednego małego lub większego łasucha. Czyż można odmówić skosztowania takich przysmaków jak „Marchewkowe muffinki pani Zajęczycy”, „Keks z białek wujka Leona”, „Zapiekanki ryżowej węża Konrada” lub „Ptysiów pani Słowikowej”. Z całą pewnością nie! Moja pociecha już wybrała kilka propozycji, które na pewno wspólnie przygotowujemy. Ten mały paluszek szybko wskazał apetycznie wyglądające zdjęcia i potwierdził wybór kwitując krótko „mniam, mniam” 😉

Skrzat gotuje bez laktozy Wyd. Skrzat. Recenzja książki. 2

W mojej rodzinie też istnieje problem nietolerancji laktozy, choć na szczęście w mniejszym stopniu. Dlatego bardzo się cieszę, że dzięki książce „Skrzat gotuje bez laktozy” moja wiedza na ten temat tak wzrosła. Książkę szczerze Wam polecam.

 

„Skrzat gotuje bez laktozy” do nabycia tu (książkę możecie obecnie kupić w promocyjnej cenie)
Autorzy: Barbara Barszcz, Marta Barszcz
Objętość: 136 stron
Oprawa: twarda
Dodatkowe atuty książki: Tasiemka
Wydawnictwo: Skrzat

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz