Serniki słodkie i wytrawne – książka pełna inspiracji

Czytelnicy mojego bloga wiedzą jak kocham serniki. Na moim blogu znajdziecie kilka pysznych przepisów, a drugie tyle czeka na publikację. Mimo, to wciąż szukam ciekawych, pysznych inspiracji. W końcu cała moja rodzina i znajomi kochają to ciasto. Bo jak nie kochać? Czasem uważam, że nie ma nic lepszego niż sernik. Jest idealny na każdą okazję, co udowadnia autorka książki “Serniki słodkie i wytrawne” Renata Czelny-Kawa.

“Serniki słodkie i wytrawne”, to nie tylko książka kulinarna pełna pysznych przepisów. Autorka otwiera przed nami drzwi do swojego świata. Krótkie osobiste rozdziały sprawiają, że cała książka przypomina trochę zeszyt z zapiskami babci. Jest w niej ta niezrozumiała, ale jakże piękna magia, to domowe ciepło, które jeszcze bardziej zachęca do próbowania i pieczenia nowych słodkości. Autorka przedstawiam nam  osoby bliskie jej sercu, opowiada o wakacjach spędzanych na podkarpackiej wsi, opisuje swoje pierwsze kuchenne zakusy, pierwsze eksperymenty kulinarne i pierwsze kroki debiutującej pisarki.Rodzinną historię uzupełniają zdjęcia. Ale nie zapominajmy, o tym co jest najważniejsze i co przepełnia tą książkę po brzegi. Wspaniałe, pyszne przepisy na serniki. Serniki słodkie pieczone, na zimno i serniki wytrawne. W książce znajdzie aż 40 pysznych przepisów. Słowo pysznych powinno podkreślić się podwójną kreską. Zaczęłam piec z przepisów Pani Renaty i jestem zachwycona. Szczerze polecam Wam sernik z białą czekoladą i borówkami.

Każdy przepis opisany jest w sposób prosty i naprawdę czytelny. Z takimi wypiekami poradzi sobie każdy 🙂 W ostatnim rozdziale autorka zdradza nam również swoje sekrety i wskazówki dotyczące pieczenia idealnych serników. To takie swoiste krótkie „abc”, które pozwoli nawet początkującym przygotować wspaniały sernik.

Czy też jesteście ciekawi przepisów na sernik wytrawny? Ja byłam bardzo. I tak oto moim oczom ukazał się m.in. sernik ze szpinakiem, dynią i suszonymi pomidorami. Ciekawie prawda? 🙂

Czy warto sięgnąć po tą książkę?

Zdecydowanie tak. Pyszne inspiracje, które zachwycą nie jednego wielbiciela serników. Widać, że autorka włożyła w każdy przepis i całą książkę wiele serca i pasji.

Książkę w wersji papierowej możecie nabyć na stronie Wydawnictwa Psychoskok (tutaj)

lub w wersji elektronicznej (tutaj)

 

 

.

Print Friendly, PDF & Email

3 comments

Dodaj komentarz