Sam w domu. Lotta Olsson. Wyd. Zakamarki. Recenzja.

sam-w-domu-lotta-olsson-recenzja-2Uwielbiam czytać moim dzieciom. Choć w telewizji jest obecnie mnóstwo bajek, to uważam, że nie ma nic piękniejszego niż „przeniesienie” dziecka w krainę fantazji czytając mu ciekawe historie. Dziś chciałabym polecić Wam piękną książeczkę „Sam w domu” Lotty Olsson. To wspaniała opowieść o przyjaźni, tęsknocie, przywiązaniu i sposobach radzenia sobie z samotnością. Wartościową treść wzbogacają ilustracje Marii Nilsson Thore. Książeczkę przegląda się z prawdziwą przyjemnością i uśmiechem na ustach, bo jej bohaterowie są dość niezwykli, co doskonale widać na obrazkach.

Poznajmy zatem naszych bohaterów: mrówkojada, orzesznicę, kreta Stellana i Karola Gustawa (maskotkę).

sam-w-domu-lotta-olsson-recenzja-3

Mrówkojad mieszka blisko swojej przyjaciółki orzesznicy w domku skrytym w głębi lasu. Mimo, że ma swój własny przytulny domek i tak większość czasu spędza u orzesznicy. We dwoje zawsze raźniej. Jednak co się stanie, gdy pewnego dnia przyjaciółka wyjedzie na kurs, a mrówkojad będzie musiał zostać sam? O tym właśnie przekonacie się czytając tą piękną historyjkę. Pewnego dnia orzesznica wybrała się wraz z kretem Stellanem na kurs o zdrowych słodyczach. Mrówkojad uwielbia słodkości robione przez przyjaciółkę, dlatego z  jednej strony cieszył się, że nauczy się ona czegoś nowego i będzie mógł zjeść jeszcze większą ilość pysznych smakołyków, ale z drugiej strony nie potrafił sobie wyobrazić dnia bez orzesznicy. I tak oto został sam. Jego jedynym towarzystwem była ukochana szmaciana maskotka – Karol Gustaw. Co zrobi nasz bohater? Czy będzie jedynie czekał na przyjaciółkę na swoim krześle wraz z maskotką?

„Nic, tylko będziemy siedzieć. Będziemy tak sie… Cebula! Karolu Gustawie!”

Dlaczego właśnie cebula? I co wyniknie z jej siekania? Jak zakończy się ta miła i pouczająca opowieść musicie się dowiedzieć sami. Warto poznać zakończenie.

sam-w-domu-lotta-olsson-recenzja-1

Czy polecam Wam książeczkę „Sam w domu”? Tak. Historia o przyjaźni, tęsknocie i radzeniu sobie w trudnych warunkach jest idealna dla ciekawych świata dzieci. Warto przeczytać im tą historię i wspólnie poznać przygody mrówkojada i orzesznicy.

 

„Sam w domu”
Autor: Lotta Olsson
Objętość: 36 stron
Oprawa: twarda
Wiek: 3+
Wydawnictwo: Zakamarki

 

 

Print Friendly, PDF & Email

6 comments

  1. Megly says:

    Jak dobrze, że takich mam jak Ty jest bardzo dużo i przywiązują dużą wagę do tego jak ważne jest czytanie dzieciom i, że nie powinno się tego zaniedbywać. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz