Rusztowanie czy drabina – co wybrać?

Wiele prac remontowych czy budowlach wymaga od nas dostania się na dużą wysokość. Aby to zrobić należy skorzystać z odpowiedniego sprzętu. Najczęściej jest to drabina lub rusztowanie. Co wybrać do pracy na wysokościach? Co będzie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem? O tym krótko w dzisiejszym wpisie.

Rusztowanie czy drabina – co wybrać?

Wybór odpowiedniego sprzętu do pracy jest niezwykle ważny. To od niego zależy zarówno komfort pracy, jak i bezpieczeństwo pracownika. Co więc wybrać do prac na wysokościach? Rusztowanie czy drabina? Wybór zależy od różnych czynników:

  • rodzaj wykonywanej pracy,
  • wysokość na jakiej wykonywane są prace,
  • ilość pracowników niezbędnych do wykonania prac,
  • warunki pogodowe, jeśli prace wykonane mają być na zewnątrz.

Bez względu na ostateczny wybór, najważniejsze by sprzęt zapewniał bezpieczeństwo pracownikom. Odpowiedniej jakości rusztowanie, czy mocna stabilna drabina to podstawa. Dobrej jakości sprzęt i fachowe doradztwo zapewnia, np. https://sklep.rusztowania-drabiny.pl/. Produkty tam oferowane posiadają wszystkie wymagane w budownictwie atesty, certyfikaty czy też deklaracje zgodności. Spełniają też wymagane wymogi bezpieczeństwa, przy tym są funkcjonalne i łatwe w obsłudze. 

Kiedy wybrać drabinę?

Drabinę najczęściej wybiera się do wykonania różnych prac na wysokości nieprzekraczającej czterech metrów. Najczęściej są to różne prace naprawcze, wymiany kratek wentylacyjnych, tynkowanie czy malowanie ścian. Z drabiny może korzystać tylko jeden pracownik. 

Kiedy wybrać rusztowanie?

Rusztowanie stosowane jest najczęściej przy pracach na wyższych wysokościach, powyżej czterech metrów. Główną zaletą rusztowania jest zapewnienie odpowiednio stabilnej i dużej platformy roboczej do prac na wysokościach. Rusztowanie, w porównaniu do drabiny, oferuje większą swobodę ruchu, więcej miejsca do pracy i lepszą ochronę pracownika przed upadkiem. Na rusztowaniu może pracować więcej osób. Można na nim umieścić materiały niezbędne do wykonania powierzonego zadania, jak np. farby malarskie.

/wpis we współpracy/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz