Ręczne tarki do warzyw i ich rodzaje

Tarka do warzyw to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia naszej kuchni. Dzięki temu produktowi możemy przygotować wiele przeróżnych potraw takich jak surówki, sałatki, placki ziemniaczane, czy też przepyszne zupy. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w sklepach można było zakupić tylko jeden rodzaj tarki do warzyw, jednak obecnie wybór jest znacznie większy. Jakie zatem rodzaje ręcznych tarek do warzyw możemy znaleźć w sklepach?

Klasyczna tarka do warzyw

Klasyczna tarka do warzyw najczęściej z czterema różnymi powierzchniami tnącymi lub jednostronna https://borner.pl/kategoria-produktu/akcesoria-kuchenne/tarki/ znana jest większości z nas. Dzięki niej możemy bez problemu zetrzeć warzywa na sałatkę lub zupę, czy też ziemniaki na placki. Tarki pozwalają nam otrzymać plasterki lub wiórki (grube lub drobne). Niektóre produkowane obecnie tarki dodatkowo wyposażone są w specjalną antypoślizgową podstawę. Innym elementem również wpływającym na bezpieczeństwo użytkowania są uchwyty do warzyw.

Czterostronna tarka do warzyw

Tarka do warzyw z ostrzami z czterech stron to gadżet kuchenny znany w każdym domu. Dzięki różnym ostrzom możemy zarówno trzeć, jak i kroić warzywa na cienkie plasterki lub wiórki. Dzięki temu w kuchni nie musimy mieć wielu przyrządów. Jedna tarka zazwyczaj (w zależności od zastosowanych ostrzy) pozwala nam zetrzeć ziemniaki, marchew, ster w grube wiórki, a nawet otrzymać plastry. Takie rozwiązanie docenia każdy minimalista, ograniczający ilość przyrządów w swojej kuchni.

Tarka do warzyw na korbkę

Innym ciekawym rodzajem ręcznej tarki do warzyw jest tarka wyposażona w specjalną korbkę, dzięki której możemy trzeć zarówno warzywa i owoce, jak i ser w bezpieczny, wygodny i szybki sposób. Takie akcesorium kuchenne zajmie jednak więcej miejsca niż płaska jednostronna tarka z wymiennymi ostrzami. Zazwyczaj też te urządzenia potrzebują przymocowania do blatu, co często jest niemożliwe, gdy jedyne blaty kuchenne posiadamy na szafkach.

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz