Pyszne kolacje Anna Starmach – recenzja

Zapewne większość z Was kojarzy Anne Starmach. Znana jest ona przede wszystkim z programów MasterChef i MasterChef Junior. Absolwentkę słynnej paryskiej szkoły kulinarnej Le Cordon Bleu na pewno cechuje dobry gust i smak. Swoimi przepisami dzieli się na blogu i w kilku książkach. Dziś chciałabym napisać Wam kilka słów o kolejnej z nich. „Pyszne kolacje, to już ósma książka kulinarna w dorobku Ani Starmach. 

Sięgając po tą pozycję spodziewałam się skomplikowanych, wyszukanych potraw z mnóstwem mało znanych składników. Nic bardziej mylnego. Zawarte w książce przepisy są proste, niekiedy wręcz tradycyjne. Widać, że autorka kieruje swoją książkę również do osób stawiających pierwsze kroki w kuchni. Książka podzielona jest na trzy części – potrawy na szybko, na ciepło i na słodko. Wśród 60 przepisów Pani Anny każdy znajdzie coś dla siebie. Od tostów, sałatek, nadziewanych jajek, makaronów, leczo, taco, aż po słodkie pomysły na ciasteczka czy tiramisu. Osobiście mam wrażenie, że nie są to wyłącznie przepisy na kolacje, a bynajmniej ja wykorzystałabym je również jako dania główne np. klopsiki z kaszy czy pyszne desery. Mamy tu więc przegląd różnych, ciekawych, prostych i co najważniejsze smacznych dań z czytelnym i łatwym przepisem. Składniki są ogólnodostępne tym samym przepisy te nie należy również do tych drogich.

Książka „Pyszne kolacje” Anny Starmach ucieszy najbardziej początkujące panie domu oraz osoby, które poszukują prostych i szybkich inspiracji na pyszne potrawy.

„Pyszne kolacje” Anna Starmach

Objętość: 160 stron
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: Znak

taniaksiazka

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz