Przyjęcie na ostatnią chwilę – jak zorganizować?

Przyjęcie na ostatnią chwilę – jak zorganizować? Co, gdy nagle przyjaciele zjeżdżają się z różnych stron, a ty musisz szybko zorganizować przyjęcie?  Na ostatnią chwilę trudno zorganizować jakiś lokal, catering. Więc… Postaw na prostotę, smak i ciekawe przekąski. Nie musi być na bogato, ważne żeby było smacznie. Dobrze zastawiony stół, dobra muzyka i śmiech, to podstawa każdego przyjęcia. Reszta już się sama ułoży. Bynajmniej tak jest zawsze u nas. Spotykając się ze znajomymi po latach nigdy nie brakuje tematów do rozmów.

Nie zapomnij też porządkach. Niestety po takim przyjęciu zawsze czeka Cię sprzątanie. W przypadku większych uroczystości warto pomyśleć o jakieś ekipie sprzątającej. Przy tych mniejszych po prostu zorganizujcie, to między sobą. Może jedna z koleżanek lub ktoś z rodziny Ci później pomoże. A jeśli nie, to postaw po prostu na jednorazowe talerzyki, kubeczki itd. Sprzątanie wówczas jest ekspresowe 😉

A co warto przygotować? Większość przepisów na pyszne przekąski, sałatki i słodkości znajdziecie na moim blogu. Polecam w szczególności:

Imprezowe parówki w chrupiącym cieście, proste sałatki, domowe rafaello, pizze, krówkowe szyszki z popcornu, jabłkowe mini pączki, pączki serowe, faworki, chrupiące kęski z kurczaka i domowy sos czosnkowy. Wszystkie przepisy znajdziecie na blogu. Wystarczy wejść w zakładkę „Na przyjęcie”. Poza tym polecam Wam mieć zawsze w lodówce ciasto francuskie. Możecie je nadziać dżemem, owocami, pieczarkami, mięsem, warzywami… Możliwości jest wiele. Dowolny farsz można umieścić w cieście pokrojonym na trójkąty, kwadraty, można nadać kształt pierożków itd. Ciasto francuskie ma naprawdę duże zastosowanie. Uniwersalne, tanie, sprawdza się idealnie na przyjęciach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz