Przygotowania do Wigilii. Przechowywanie produktów.

swiateczne-uszkaŚwięta, to magiczny czas spędzony z najbliższymi przy pięknie ozdobionej choince, radosnych piskach dzieci odpakowujących prezenty, kolędowaniu, wspomnieniach o tych, którzy są w naszych sercach, ale nie ma już ich z nami… Ale zanim zasiądziemy do wigilijnego stołu czeka nas sporo przygotowań. Lepienie uszek, pierogów z kapustą i grzybami, przygotowanie czerwonego barszczu, pieczenie ciast… I przygotowanie wielu innych potraw, które tradycyjnie pojawiają się na naszym stole. Jeśli na Waszej wigilijnej kolacji ma pojawić się cała rodzina zajęć macie na prawdę nie mało i warto rozłożyć je sobie w czasie. Bo przyznajmy szczerze tylko nieliczni dadzą radę wszystko przygotować tuż przed Wigilią, a poza tym… no cóż, po takich przygotowaniach nie jedna pani domu nie byłaby w stanie cieszyć się pełnią świąt z oczywistej przyczyny – zmęczenia. Dlatego warto rozłożyć sobie przygotowania do Wigilii w czasie. Ja osobiście zawsze wcześniej przygotowuję niektóre potrawy i odpowiednio je przechowuję.

Najpierw odpowiednio szybciej przygotowuje domowy zakwas na czerwony barszcz (przepis znajdziecie tutaj), który później umieszczam w butelkach i przechowuję w chłodzie (u mnie w piwnicy). W kolejnych dniach lepię uszka z grzybami. Przepis na domowe uszka z grzybami znajdziecie tutaj (klik). Po ugotowaniu każdą partię uszek studzę na sitku lekko przelewając je chłodną wodą. Następnie układam na plastikowej tacy w małych odstępach.

domowe-uszka-z-grzybami-2

Po pewnym czasie każde uszko obracam na drugą stronę. Uszka muszą podeschnąć. Następnie wkładam uszka z tacą do zamrażalnika. Zamrożone uszka z grzybami przekładam (każdą porcję) do torebki na mrożonki – u mnie torebki na mrożonki z suwakiem Stella.

przygotowania-do-wigilii-przechowywanie-produktow

Polecam Wam torebki na mrożonki Stella. Za co je cenię? Są wytrzymałe, wyposażone w suwak ułatwiający wielokrotne zamykanie. Dodatkowo można je również odpowiednio podpisać np. datą lub nazwą pierogów, aby nie pomylić mrożonek. Przed wigilijną kolacją tak przechowane uszka wystarczy wyjąć z torebki i odgrzać w gotującej się wodzie. Tak samo można postąpić z pierogami z kapustą i grzybami (przepis znajdziecie tutaj) i innymi tego typu produktami.

Zapraszam również do odwiedzin fanpag’a  firmy Stella (klik)

A Wy jak ułatwiacie sobie przygotowania do Świąt? Jakie macie sprawdzone sposoby?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz