Przepisy diety ketogenicznej. Zdrowe, pyszne i proste dania.

Przepisy diety ketogenicznej. Zdrowe, pyszne i proste dania (3)Dziś chciałabym polecić Wam kolejną ciekawą książkę „Przepisy diety ketogenicznej” dr Bruce Fife. Zapewne wiele osób szuka teraz odpowiedniej diety, aby wrócić do formy lub/i zadbać o swoje zdrowie. Być może właśnie dieta ketogeniczna jest rozwiązaniem Waszych problemów. Czym jest wspomniana dieta?

„Dieta ketogeniczna wprowadza ciało w ketozę, czyli metaboliczny stan, w którym organizm zamiast glukozy (cukru) wykorzystuje tłuszcz jako główne źródło energii. Ta konkretna forma ketozy jest uwarunkowana spożywanymi produktami, dlatego też nazywana jest ketozą odżywczą”

Ogólnie dieta ta jest oparta na daniach o bardzo niskiej zawartości węglowodanów, wysokiej zawartości tłuszczów oraz średniej zawartości białka. Autor twierdzi, że dieta ta niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Pierwotnie została zaprojektowana jako część terapii epilepsji. Jest znaną metodą skutecznie cofającą nawet najcięższe, oporne na leki przypadki tej choroby. Jest również skuteczna w terapii zaburzeń neurologicznych, choroby Alzheimera, Parkinsona, stwardnienia zanikowego bocznego, autyzmu oraz uszkodzeń mózgu powstałych na skutek urazów. Pozwala ona również skutecznie i bezpieczne zrzucać kilogramy, poprawić formę psychiczną, zrównoważyć poziom cukru we krwi czy obniżyć ciśnienie.

W książce wiele wspaniałych przepisów, które moim zdaniem warto wprowadzić do swojej diety. Osobiście nie przejdę całkowicie na taką dietę, ale na pewno skorzystam z niejednego zdrowego przepisu. Autor dzieli się z nami ponad 70 przepisami na dania z warzyw, 47 pysznymi sałatkami, 22 sosami do sałatek, 60 daniami jajecznymi, 50 sosami do mięs czy warzyw, szeregiem przepisów na wrapy, zupy, zapiekanki, mięsa, ryby i drób. Wśród przepisów znajdziecie m.in. surówkę z czerwonej kapusty, kalafior z sosem hiszpańskim, bekonoburger, jagnięcinę w sosie curry, zapiekankę z kurczaka czy omlet po grecku.

 Przepisy diety ketogenicznej. Zdrowe, pyszne i proste dania (1) Przepisy diety ketogenicznej. Zdrowe, pyszne i proste dania (4)Przepisy diety ketogenicznej. Zdrowe, pyszne i proste dania (2)

„Przepisy diety ketogenicznej”
Autor: dr Bruce Fife
Objętość: 480 stron
Wydawnictwo: Vital

 

logo__zdrowepodejscie

http://zdrowepodejscie.pl/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz