Poznaje świat i kropka! Wyd. Skrzat

Poznaje świat i kropka! Wyd. Skrzat (1)Czy Wasze dzieci są ciekawe świata? Zmieniających się pór roku? Myślę, że na pewno 🙂 Każde dziecko, to mały odkrywca. I właśnie dla takich ciekawskich maluchów Rafał Klimczak napisał książkę „Poznaje świat i kropka! Skąd się biorą pory roku? Gdzie słoneczko jest po zmroku?”. Autor w przystępny sposób opowiada o zjawiskach przyrodniczych i innych ciekawostkach. Dodatkowym atutem książki są przesympatyczne ilustracje Ilony Brydak. Historia przedstawiona w książce jest już czwartą z serii przygód Kropeczki. W innych książkach z tej serii dzieci mogą się dowiedzieć:

  • „O żarówce, która świeci, lustrze i pajęczej sieci”
  • „Co dzieje się w kosmosie i czemu ząb jest nie w sosie”
  • „Dlaczego kurzu przybywa i czemu parzy pokrzywa”

Ale wracając do naszej książki… Dziecko poznaje odpowiedzi na nurtujące je pytania dzięki dociekliwej sympatycznej Kropeczce.

„Kropeczka zaczęła się niespokojnie kręcić. To mogło znaczyć tylko jedno: jakieś pytanie przyszło jej do głowy i nie może sobie sama z nim poradzić. Wreszcie nie wytrzymała. – Dlaczego po lecie musi być jesień i skąd w ogóle biorą się pory roku?”

Odpowiedzi na to i wiele pytań, które zadaje Kropeczka pomaga jej znaleźć mądra sowa Klara. I tak przyjaciółka Kropeczki stara się jej wyjaśnić skąd się biorą roku, dlaczego ptaki odlatują, dlaczego liście zmieniają kolor i wreszcie dlaczego samoloty też latają. Kropeczka zadaje wiele pytań. Pytań, które nurtują bardzo często nasze dzieci. A odpowiedzi jakich udziela jej przyjaciółka są tak sformułowane, że na pewno każde dziecko je zrozumie. Warto czytać tą książkę z najmłodszymi. W końcu pytając się uczą 🙂 Polecam Wam serdecznie tą książkę. My już zastanawiamy się nad kupnem następnych części z serii.

Poznaje świat i kropka! Wyd. Skrzat (2)Poznaje świat i kropka! Wyd. Skrzat (3)Poznaje świat i kropka! Wyd. Skrzat (4)

„Poznaje świat i kropka! Skąd się biorą pory roku? Gdzie słoneczko jest po zmroku?
Autor: Rafał Klimczak
Objętość: 96 stron
Kategoria wiekowa: 5-8
Wydawnictwo: Skrzat

logo_skrzat

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz