Potwór z ulicy Pomidorowej. Wyd. Skrzat.

Potwór z ulicy Pomidorowej. Wyd. Skrzat (1)Dziś chciałabym zaprosić Was na ulicę Pomidorową. Gdzie pewnego dnia spokój mieszkańców zburzył głośny wrzask Maurycego Bąbla… Tak właśnie zaczyna się książka Agnieszki Urbańskiej „Potwór z ulicy Pomidorowej”. Książka, ta należy do serii wydawniczej „Duże litery”. Jest idealna dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Zabawna historia, krótkie rozdziały i uzupełniające to wszystko kolorowe śmieszne ilustracje Artura Nowickiego, to same atuty książki. Dodatkowo czyta się ją naprawdę przyjemnie. I choć my dorośli domyślamy się szybko kim jest tytułowy potwór, to dzieci z zainteresowaniem słuchają dalszego ciągu opowieści. Tym bardziej, że rozwiązania zagadki podjęły się przedszkolaki.

„A gdybyśmy go wytropili i zrobili mu zdjęcie telefonem komórkowym… – Franek wpadł na wspaniały pomysł.

Tego dnia dzieci nie chciały już budować zamków z klocków, grać na bębenkach i ćwiczyć przy muzyce. Zastanawiały się za to, jak natrafić na ślad potwora i jaką zasadzkę na niego urządzić”

Pomysłowe dzieci założyły „Klub Deptaczek i Deptaczy” i ruszyły w poszukiwaniu Potwora. A ów Potwór zachował się okropnie. Dlaczego! Otóż, zjadł on niespodziewanie śniadanie znanego smakosza Maurycego Bąbla. Wszyscy mieszkańcu ulicy Pomidorowej byli wprost wstrząśnięcie tym wydarzeniem. Tym bardziej, że ów potwór pojawił się u Maurycego Bąbla po raz drugi. Co zrobiły dzieciaki? Czy udało im się wytropić potwora? Kto okazał się tym strasznym stworem” Tego Wam nie zdradzę 😉 Musicie przekonać się sami.

Potwór z ulicy Pomidorowej. Wyd. Skrzat (2)

„Potwór z ulicy Pomidorowej”
Autor: Agnieszka Urbańska
Objętość: 96 stron
Kategoria wiekowa: 5-8
Wydawnictwo: Skrzat

logo_skrzat

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz