Pościel hotelowa do domu – dlaczego warto?

Nocowanie w hotelach, apartamentach i pensjonatach z reguły kojarzy się z relaksem i możliwością odpoczynku od pracy. Olbrzymią rolę pełni w tym pościel hotelowa, której właściwości wspierają regeneracyjny sen. A gdyby tak pościel nazywaną hotelową zaprosić również do swojej codzienności w domu?

Trudny wybór pościeli do domu

Kiedy decydujemy się na zakup pościeli do domu, stają przed nami tysiące opcji dostępnych w sklepach. Klasyczna pościel bawełniana, produkty z kory, a może satynowe…? Mnogość materiałów i wzorów sprawia, że z minuty na minutę trudniej się zdecydować i ostatecznie poszukiwania trwają o wiele dłużej niż to konieczne. W dodatku po otrzymaniu paczki zamówionej przez internet może się okazać, że faktura materiału wcale nie spełnia naszych oczekiwań i ostatecznie udajemy się w kierunku szafy, w której od lat przechowujemy wysłużone komplety.

Pościel hotelowa wydaje się rozwiązaniem wszystkich tych problemów i choć trochę zawęża możliwość wyboru. Na rynku jest sporo producentów tego rodzaju produktów, ale przyjęto, że pościel hotelowa powinna być biała: kolor biały kojarzy się z czystością, świeżością, estetyką i pasuje do każdego wnętrza. Jeżeli chcemy postawić na prostotę, będzie to najlepszy wybór. Dostępne są nie tylko gładkie poduszki i kołdry, ale również takie o delikatnych wzorach.

Praktyczny wymiar pościeli hotelowej

Nie trzeba się obawiać, że na białej pościeli będzie zbyt mocno widać wszystkie zabrudzenia – ten gatunek poduszek i kołder jest wyjątkowo odporny na zabrudzenia i jest sporo domowych sposobów na to, by te plamy z pościeli wywabić.

Pościel hotelowa jest praktyczna, a więc nie powinna sprawiać kłopotów domownikom. Można ją prać w 90 stopniach, a ona dzielnie zniesie wielokrotne pranie w takiej temperaturze. W hotelach i innych miejscach wypoczynku pierze i dezynfekuje się ją nawet co dobę, a mimo to długo nie ma na niej dostrzegalnych oznak użytkowania. Wynika to między innymi z wysokiej gramatury bawełny, z której pościel jest szyta – to dlatego jest to wyczuwalnie mocniejszy materiał.

Skoro więc w hotelach pościel wytrzymuje tak częste pranie, to w codziennym użytku powinno być podobnie, a nawet lepiej – w domu nie ma potrzeby zmieniać pościeli codziennie, wystarczy około raz na dwa tygodnie. Częściej rekomenduje się zmianę pościeli w przypadku np. osób z alergią. I tu ważna informacja: materiały, z których wykonana jest wysokiej jakości pościel hotelowa, mają odpowiednie certyfikaty i są odpowiednie dla alergików.

Czy znajdę odpowiedni rozmiar?

Zaopatrując się w pościel hotelową do domu, nie trzeba martwić się o brak określonych rozmiarów prześcieradeł, poduszek czy kołder. W sklepach specjalizujących się w tym typie pościeli bez problemu można zamówić produkty w każdym rozmiarze. Najczęściej sprzedawcy dają opcję indywidualnego zamówienia i dotyczy to zarówno wielkości, jak i koloru pościeli, gdyby biały z jakiegoś powodu nie był dobrym wyborem. Hotelarzom zdarza zamawiać niestandardowe produkty, a producenci przywykli do ich realizacji.

Hotele, apartamenty i pensjonaty pragną oferować swoim gościom prawdziwy luksus. Dlaczego by nie zaprosić tego luksusu do swojego domu? Poduszki, kołdry i prześcieradła używane w hotelach doskonale sprawdzą się również w zaciszu domowym, gdzie służyć będą przez wiele lat.

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz