Pomelo podróżuje. Wyd. Zakamarki. Książeczka pełna barw i uśmiechu.

pomelo-podrozuje-wyd-zakamarki-recenzjaNiektóre bajeczki zaskakują. I tak właśnie jest z książeczką autorstwa Ramona Bădescu i Benjamina Chaud „Pomelo podróżuje”. Było, to bardzo pozytywne zaskoczenie. Książka wywołuje uśmiech od pierwszych stron. A wszystko dzięki kolorowym, niecodziennym i zabawnym ilustracją, opisom… Takie bajeczki pobudzają wyobraźnię dzieci.

pomelo-podrozuje-3

Tytułowy Pomelo to mały różowy słoń, z długą trąbą i rumianymi policzkami. Jest bardzo zabawną, wrażliwą, mądrą, a zarazem też figlarną postacią. Do tego jest niezwykle uczuciowy. Nasz bohater mieszka pod dmuchawcem i pewnego dnia wiedziony tęsknotą wyrusza w Nieznane. Jego podróż jest niezwykła i pełna ciekawych odkryć. Pomelo nie podróżuje jak każdy. Jego celem jest Nieznane, a droga którą obrał prowadzi przez kuchnię, toń czajnika, szczyt babki, dywan, czubek skarpetki, skrzynkę z jabłkami, aż ostatecznie dociera do Kartofelocji. Czym jest Kartofelocja i jak na wszystko zareaguje Pomelo dowiecie się z tej niecodziennej książki.

Historyjkę o Pomelo każdy na pewno odbierze po swojemu. Jest napisana w sposób zabawny, jednocześnie zawiera mądry przekaz. A co dla mnie i moich pociech równie ważne książeczkę przepełniają wspaniałe, niezwykle barwne i zabawne ilustracje. Książka „Pomelo podróżuje” zdobyła nasze serca. Może zdobędzie i Wasze.

pomelo-podrozuje-4

pomelo-podrozuje-5

pomelo-podrozuje-2

„Pomelo podróżuje”
Tekst: Ramona Bădescu
Ilustracje: Benjamin Chaud
Objętość: 92 strony
Oprawa: półtwarda
Wiek: 3+
Wydawnictwo: Zakamarki

 

 

Print Friendly, PDF & Email

3 comments

Dodaj komentarz