Polecam! Wielka księga słoików. Wyd. Laurum

Polecam! Wielka księga słoików. Wyd. Laurum (2)

Polecam! Wielka księga słoików. Wyd. Laurum (1)

Stragany są pełne pysznych warzyw i owoców. To najlepszy czas na… domowe przetwory. Dlatego dziś polecam Was książkę, w której znajdziecie wiele ciekawych przepisów. “Wielka księga słoików” Jennifer MacKenzie, to zbiór ponad 250 inspiracji na smaczne i zdrowe przetwory z warzyw i owoców oraz przepisy na pasty i sosy. Wspaniała skarbnica wiedzy, którą warto mieć na swojej kuchennej półce.

Oprócz przepisów w książce znajdzie również podstawowe informacje na temat sprzętu przydatnego bądź niezbędnego do robienia przetworów oraz najróżniejsze wskazówki, które będą pomocne podczas robienia zakupów i przygotowywania poszczególnych składników.

W książce znajdziecie wiele ciekawych przepisów, które podzielono na poszczególne działy:

  • Przetwory z warzyw
  • Przetwory z owoców
  • Sosy chili, salsa i inne
  • Sosy czatnej
  • Relisze i tapenady
  • Podróże po świecie. Przetwory i sosy marynowane z całego świata

Autorka dzieli się z nami przepisami m.in. na: klasyczne ogórki konserwowe z koprem, słodko-kwaśną zieloną fasolkę, korzenne młode buraczki, klasyczną kapustę kiszoną, paprykowe krążki marynowane na ostro, cukinię marynowaną w curry, marynowane czereśnie, korzenne śliwki, sos czatnej z mango i bananów, słodko-korzenny pomidorowy sos czatnej i wiele innych.

Przepisy są napisane w sposób czytelny. Znajdziemy wśród nich przetwory tradycyjne, jak i te mniej typowe na naszych polskich stołach. Dlatego uważam, że książka ta jest idealna zarówno dla początkujących, jak i dla tych którzy od lat przygotowują domowe przetwory – warto wzbogacić swoją wiedzę i zaskoczyć bliskich czymś nowym. Polecam!

Polecam! Wielka księga słoików. Wyd. Laurum (6) Polecam! Wielka księga słoików. Wyd. Laurum (5) Polecam! Wielka księga słoików. Wyd. Laurum (4) Polecam! Wielka księga słoików. Wyd. Laurum (3)Polecam! Wielka księga słoików. Wyd. Laurum (7)

„Wielka księga słoików” Jennifer MacKenzie
Objętość: 326 stron
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Laurum

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz