Polecam! Dziewczyna z nagietkowym szalem. Susan Meissner.

Książka Dziewczyna z nagietkowym szalemTak jak kocham kuchnię, tworzyć coś nowego dla bliskich, tak też uwielbiam usiąść choć na chwilę i… popłynąć w jakąś magiczną opowieść. Opowieść pełną miłości, splotów akcji, opowieść tak wciągającą, że moja krótka chwila z książką przeradza się w długie godziny. I taka właśnie jest książka Susan Meissner „Dziewczyna z nagietkowym szalem”. To piękna, przejmująca opowieść pełna miłości. Opowieść w której dwie główne bohaterki: Clara Wood oraz Taryn Michaels, łączy tak wiele choć dzieli je czas. Jedna z historii wydarzyła się we wrześniu 1911 roku, druga zaś we wrześniu 2011. Mimo tej ogromnej różnicy lat miłość, ból, strata, tęsknota jest tak samo wielka.

Clara w tragicznym pożarze traci ukochanego. Oddaje się całkowicie swojej pracy, by uciec od wspomnień i trawiącego ją bólu. Uciekając od bolesnych przeżyć z przeszłości trafia na wyspę Ellis, gdzie opiekuje się imigrantami.

,, Nie chciałam, by cokolwiek związanego z pożarem istniało w moim święty miejscu pomiędzy wczoraj a jutrem”.

Tam poznaje tajemniczego Andrew zatraconego w rozpaczy po śmierci żony. W jego rzeczach odnajduje tytułowy szal z nagietkowym wzorem i wyszytym imieniem oraz pewien dokument…

Taryn traci męża w ataku na World Trade Center. Zamyka się w sobie tak mocno, że nawet własnej córce nie chce wyjawić prawdy. Prawdy skrywanej w sercu. Jednak kiedy pewnego dnia widzi fotografię przedstawiającą ją na ulicy w dniu tragedii wszystko się zmienia.  A niemałą w tym rolę będzie miał tajemniczy nagietkowy szal powierzony jej przez klientkę, a następnie  zgubiony przez Taryn podczas ucieczki przed zawalającymi się wieżami…

Nagietkowy szal… Skąd się wziął i jaką rolę odgrywa w historii obu kobiet? Dlaczego bohaterki najpierw zdecydowały się niejako wycofać z życia by następnie o nie zawalczyć? Do czego doprowadzi ich miłość? O tym musicie się dowiedzieć z tej niezwykłej, pełnej emocji i uczuć książki. Książki, którą autorka piszę z tak niebywałą lekkością, że zaczynając ją nie sposób skończyć w połowie. Chce się więcej… i więcej, bo odkryć całą prawdę, by poznać przeszłość bohaterek, by poznać do końca ich losy i zgłębić tajemnicę nagietkowego szala. Wspaniała książka dla kobiet. Polecam!

„Dziewczyna z nagietkowym szalem” Susan Meissner
Objętość: 368 stron
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Kobiece

taniaksiazka

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz