Po prostu po włosku. Polecam!

Po prostu po włosku Polecana książka (2)Po prostu po włosku Polecana książka (3)

Dziś chciałbym polecić Wam fantastyczną książkę kulinarną. „Po prostu po włosku”, której autorkami są trzy siostry – Romina Chiappa, Michela Chiappa i Emanuela Chiappa, to nie tylko książka pełna fantastycznych włoskich przepisów, ale książka o rodzinie. Rodzinie, dla której tradycja i kuchnia jest najważniejsza. Życie sióstr Chiappa od zawsze było związane z gotowaniem i jedzeniem, robiły makaron na Wigilię dla całej rodziny i wymieniały się potrawami na corocznym włosko-walijskim letnim pikniku. W swojej pierwszej książce dzielą się z nami czytelnikami ukochanymi rodzinnymi przepisami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Wspaniałe przepisy, które nie sposób nie spróbować, rodzinna tradycja, do tego wspaniałe niezwykle apetyczne zdjęcia. Tą książkę warto mieć w swojej biblioteczce.

Na początku poznamy siostry Chiappa, ich krótką historię, jak i powód powstania książki. Później siostry zapraszają nas na wspaniałą ucztę smaku. W książce znajdziemy przepisy na:

  • przekąski
  • makarony
  • gnocchi i risotto
  • pizze i mączne wypieki
  • dania główne
  • przystawki, zupy, sałatki i dressingi
  • desery
  • ciasta i ciasteczka

Ciężko wskazać jednoznacznie, które przepisy podobają mi się najbardziej, bo jest ich naprawdę wiele, a każdy następny po prostu prosi się o wypróbowanie. Siostry zapraszają nas np. na ślubne tortelli z dynią, cytrynowego kurczaka, naleśniki z łososiem, ricottą i porem, zupę krem z selera naciowego, sałatkę ryżową, gorące truskawki z lodami i amaretti, kawę z lodami czy tradycyjny włoski biszkopt. Książka jest pełna wspaniałych rodzinnych przepisów, którymi możemy kusić i naszych bliskich. Sięgając po nią po raz pierwszy obawiałam się skomplikowanych dań i składników. Nic bardziej mylnego! Siostry i jej rodzina gotują nie tylko „po prostu po włosku”, ale przede wszystkim po prostu smacznie bez udziwniania i wymyślnych elementów. Książka, którą polecam każdemu!

Książkę możecie nabyć w księgarni internetowej taniaksiazka.pl Polecam przy okazji spojrzeć na inne poradniki (nie tylko kulinarne)

Po prostu po włosku Polecana książka (1) Po prostu po włosku Polecana książka (4) Po prostu po włosku Polecana książka (5)

 

„Po prostu po włosku”
Autorki: Romina Chiappa, Michela Chiappa, Emanuela Chiappa
Objętość: 304 stron
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska

taniaksiazka

 

 

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz