Plan Campbella. Wyd. Galaktyka. Recenzja

plan-campbella-recenzja„Plan Campbella jest przejrzystym, zwięzłym i gruntownie napisanym przewodnikiem dla osób, które chcą polepszyć swój stan zdrowia, stosując dietę opartą na pełnowartościowych pokarmach roślinnych. Nie ma lepszego eksperta w tej dziedzinie niż dr Tom Campbell!”

-Rip Esselstyn

„Jeśli masz kłopoty zdrowotne, jesteś obolały, otyły, próbowałeś już wszystkiego, a chcesz odmienić swoje zdrowie, Plan Campbella poprowadzi cię we właściwą stronę. To świetna książka poparta naukowymi dowodami i pełna praktycznych rad podlanych psychologicznym sosem. Całość tworzy doskonały przepis, który sprawdzi się w każdym zakątku świata. Dzięki niemu stworzysz swoją optymalną dietę, zadbasz o siebie, zmniejszysz ryzyko chorób i odbudujesz energię. Pełnowartościowa dieta roślinna to również mój plan na zdrowie. Te zasady stosuję od wielu lat…”

red. Grażyna Dobroń,
Pr III Polskiego Radia

W „Nowoczesnych zasadach odżywiania” dr T. Colin Campbell wraz ze swoim synem – dr. n. med. Thomasem Campbellem – przedstawił przełomowe wyniki badań, które pokazują, że dieta bazująca na nieprzetworzonej żywności pochodzenia roślinnego może zapobiegać wielu chorobom, a nawet leczyć. Książka okazała się bestsellerem. Dziś chciałabym polecić Wam książkę „Plan Campbella” dr Thomasa Campbella, którą otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Galaktyka. W „Planie Campbella” autor przedstawia nam praktyczne wskazówki dotyczące wprowadzenia w życie wiedzy zaprezentowanej w poprzedniej książce. Zastosowanie się do wskazówek autora ma ułatwić nam zmienić przyzwyczajenia oraz styl życia. W książce znajdziemy wyniki najnowszych badań z zakresu żywienia, nauczymy się odczytywać informacje na etykietach produktów spożywczych, przygotowywać listę zakupów ze zdrową żywnością. Campbell odpowiada też na wiele nurtujących pytań m.in.

  • Czy soja jest zdrowa?
  • Czy powinniśmy spożywać gluten?
  • Czy musimy jeść produkty organiczne?
  • Czy warto jeść ryby?
  • Jak należy żywić dzieci?

Co dla mnie najciekawsze i niezwykle pomocne Campbell przedstawia w swojej książce przykładowe menu, które może stać się inspiracją i punktem wyjścia dla odżywczej diety roślinnej. A także dzieli się z nami ciekawymi przepisami wśród, których znajdziecie owsiane ciasteczka z bananem i syropem klonowym, pizze ogrodową (bez sera), błyskawiczną zupę strączkową i wiele innych.

plan-campbella-przykladowe-menu

plan-campbella-przykladowe-przepisy

„Wyposażyłem cię we wszystkie narzędzia, abyś mógł zmienić swoje życie i bez lęku i niepewności zbudować dla siebie zdrowszą przyszłość. Bądź zdrów i powodzenia”

-dr Thomas Campbell (ostatnie zdanie z książki)

 

„Plan Campbella”
Autor: dr Thomas Campbell
Objętość: 316 stron
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Galaktyka

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

Dodaj komentarz