Pieczone mini serniki z konfiturą malinową

Pieczone mini serniki z konfiturą malinową (3)

Pieczone mini serniki z konfiturą malinową (1)

Dziś zapraszam Was na pyszne i szybkie w przygotowaniu pieczone mini serniki z konfiturą malinową. Idealne do popołudniowej kawy, dla maluchów, a nawet dla niespodziewanych gości. Oczywiście zamiast konfitury malinowej możecie spokojnie użyć inną ulubioną lub położyć na serniczki świeże truskawki. Będę równie pysznie. Przepis jest naprawdę prosty, dlatego warto mieć go w zanadrzu. U nas takie serniczki znikają w błyskawicznym tempie 😉

Pieczone mini serniki z konfiturą malinową (6)Pieczone mini serniki z konfiturą malinową (2)

Składniki: (na 12 sztuk)

Przygotowanie:

Ciastka przekładamy do misy blendera z nożami i rozdrabniamy. Następnie dodajemy do nich 50 g rozpuszczonego masła lub margaryny, mieszamy całość i odstawiamy na czas przygotowania masy.

Do miski wbijamy całe jajka, dodajemy cukier puder i miksujemy całość na puch. Następnie dodajemy cały ser i płaską łyżkę budyniu śmietanowego. Całość miksujemy tylko do połączenia składników.

Formę na muffinki wykładamy papilotkami. Do każdej papilotki nakładamy nasze rozdrobnione ciasteczka (u mnie około 1 i 1/2 łyżeczki). Ugniatamy palcem, aby stworzyć bardziej zwarty spód dla serniczków. Następnie wykładamy nasza serową masę.

Pieczone mini serniki z konfiturą malinową (4)Pieczone mini serniki z konfiturą malinową (5)

Mini serniki pieczemy w nagrzanym do 170 stopni piekarniku na środkowym poziomie przez około 25-30 minut. Studzimy i wkładamy do lodówki na minimum 1 godzinę (serniczki muszą być dobrze schłodzone, aby miały zwartą konsystencję i łatwo się je wyciągało z papilotek).

Po schłodzeniu nakładamy na każdy serniczek porcję konfitury – u mnie malinowa (można użyć innej lub dodać świeże owoce np. truskawki). Opcjonalnie zdobimy świeżą miętą.

Pieczone mini serniki z konfiturą malinową (3)

Smacznego

 

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz