Napój grejpfrutowo-cytrusowy. Orzeźwia, wspomaga odchudzanie.

Orzeźwia, wspomaga odchudzanie. Napój grejpfrutowo-cytrusowy (1)Letnie, gorące dni znów wracają. Dlatego dziś dzielę się z Wami przepisem na prosty napój grejpfrutowo-cytrusowy. Idealny na upały, wspomagający przy odchudzaniu. Jednym ze składników jest świeżo wyciśniętego soku z czerwonego grejpfruta. Czy wiedzieliście, że grejpfrut (w szczególności czerwony), to bogactwo witamin (m.in. witaminy C, karotenoidów, witamin z grupy B, witaminy E, PP, kwasu foliowego, wapnia, żelaza, fosforu, cynku, magnezu, manganu, fluoru oraz potas). Do tego inne cytrusy, mięta i mamy nie tylko napój, który wspaniale orzeźwia, ale również wzbogaca nasz organizm.

Orzeźwia, wspomaga odchudzanie. Napój grejpfrutowo-cytrusowy (2)

Do przygotowania napoju potrzebujecie chwili czasu, kilku składników, pucharka, rurki, ostrego noża i dobrej deski. Polecam Wam bambusową deskę do krojenia. Nie wyobrażam sobie bez niej mojej kuchni. Solidna, elegancja i co ciekawe posiada silikonowe wykończenia umieszczone na krótszych brzegach deski, przez co nie rysuje ona powierzchni blatu kuchennego, a dodatkowo można ją oprzeć o ścianę i będzie się ona stabilnie trzymać na miejscu. Możecie ją nabyć w sklepie  Tarka i Miarka, gdzie znajdziecie dużą ilość wspaniałych akcesoriów kuchennych (i nie tylko).

tarka-i-miarka-logo-1487153093.jpg

Orzeźwia, wspomaga odchudzanie. Napój grejpfrutowo-cytrusowy (3) 

Składniki:

  • 1/2 limonki
  • 2-3 plastry cytryny
  • 3-4 listki świeżej mięty
  • 100 ml świeżo wyciśniętego soku z czerwonego grejpfruta
  • woda – gazowana lub niegazowana
  • opcjonalnie miód do smaku

Przygotowanie:

Limonkę kroimy w plastry, wrzucamy je do pucharka. Dodajemy plastry cytryny i listki świeżej mięty. Zalewamy świeżo wyciśniętym sokiem z czerwonego grejpfruta, uzupełniając całość wodą. Jeśli wolimy słodsze napoje możemy dodać miód do smaku.

Smacznego

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz