Opowieści dla dzieci. Recenzja 3 pięknych książek autorstwa Hanny Milewskiej

Moje dzieci uwielbiają bajki, dlatego nasze półki są ich po prostu pełne. Bo przyznajcie sami czy jest coś piękniejszego niż bajka na dobranoc? Dziś chciałabym napisać Wam kilka słów o wyjątkowym projekcie i 3 pięknych książkach dla dzieci.

Kilka słów o…

OPOWIEŚCI DLA DZIECI, to autorski projekt wydawniczy – książki napisane lub przetłumaczone przez Hannę Milewską, a zilustrowane przez utalentowanych młodych artystów. Książki adresowane są do dzieci w wieku 4-8 lat. OPOWIEŚCI DLA DZIECI, to historie opowiedziane barwnie i z uśmiechem. Książki przy których nawet dorosły nie będzie się nudzić. Do tego każda książka jest pełna pięknych ilustracji, które na pewno spodobają się najmłodszym.

Co sądzimy o książkach?

Nasza domowa biblioteczka wzbogaciła się o trzy tytuły:

  • „Dziewczynka, która szukała bajki o sobie” Hanna Milewska
  • „Chłopiec, który szukał bajki o sobie” Hanna Milewska
  • „Mniej więcej grzeczne rymy” Hanna Milewska

Każda książeczka jest wyjątkowa i pięknie wydana. Dwie pierwsze zilustrowała Karolina Kucharska, natomiast o ilustracje do trzeciej zadbała Magdalena Skrzeczkowska.

„Dziewczynka, która szukała bajki o sobie” oraz „Chłopiec, który szukał bajki o sobie”

Na początku wyjaśnię dlaczego recenzuję oba tytuły jednocześnie. Otóż mamy tu do czynienia z bardzo ciekawym zabiegiem. Autorka stworzyła dwie książeczki o tej samej treści, z podobnymi ilustracjami, które skierowane są bezpośrednio do chłopców lub dziewczynek. Moje dzieci były z tego powodu bardzo zadowolone. Córeczka miała swoją opowieść, a synek swoją 😉

W jednej opowieści bohaterką jest mała Ela, w drugiej Gabriel. O czym opowiada bajka? Przedstawię to na podstawie opowieści o małej Eli. Kocha ona tak bardzo książki, że zna każdą opowieść na pamięć. Pewnej nocy wzdycha i mówi: „Szkoda, że nikt o mnie nie napisał bajki. Chciałabym też mieć takie przygody…” I jak się zapewne domyślacie tej samej nocy Ela przeżywa niezwykłą przygodę. A wraz z nią przygodę przeżywają moje dzieci. Z wizytą do małej Eli przychodzą bohaterowie jej ulubionych bajek, jak Złota Rybka, Królowa Śniegu, Piotruś Pan, a nawet słoniątko, którego długa trąba i para wielkich uszu nagle pojawiła się pomiędzy książkami. Jak skończy się ta opowieść? O tym musicie się dowiedzieć sami wraz z waszymi dziećmi.

Czy polecam Wam te książki? Zdecydowanie tak. Pięknie napisane, ciekawa treść, płynnie się czyta i… te ilustracje. Kolorowe, dopracowane pod każdym względem, cieszące oczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Dla mnie i moich dzieci ilustracje w książkach są niezwykle ważne. Powinny być kolorowe, radosne, przyjemne dla oka. I takie właśnie są 🙂

Tytuł: „Dziewczynka, która szukała bajki o sobie”
„Chłopiec, który szukał bajki o sobie”
Autor: Hanna Milewska
Ilustracje: Karolina Kucharska
Wydawnictwo: Opowieści dla dzieci
Liczba stron: 32
 
„Mniej więcej grzeczne rymy”
 
To zbiór zabawnych wierszyków o rzeczach codziennych. Wiersze skierowane są do dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Są krótkie i zabawne, naprawdę przyjemne w odbiorze. Na pewno pobudzają wyobraźnię młodego czytelnika. Poznamy Zosię-Filozosię, Karolinę-Plastelinę, poczytamy o kocie w pełnym mieszkaniu i wiele innych. W książce znajdziecie 11 wierszyków. Każdy wiersz opatrzony został w ilustracje pobudzające do refleksji. Choć akurat przyznam szczerze, że bardziej przypadły nam do gustu kolorowe ilustracje, które można znaleźć w dwóch wcześniej opisanych książkach. Te są dla nas odrobinę na mało kolorowe… Ale wiem z doświadczenia, że jest to po prostu kwestia gustu. Nie mniej polecam i tą książkę, bo… wiersze bardzo lubimy. Moje dzieci szybko zapamiętują rymowanki 🙂
 
Tytuł: „Mniej więcej grzeczne rymy”
Autor: Hanna Milewska
Ilustracje: Magdalena Skrzeczowska
Wydawnictwo: Opowieści dla dzieci
Liczba stron: 24
 
Dodatkowe atuty
 
Na końcu każdej książki znaleźć można ilustrację, którą mogą pokolorować dzieci. Dodatkowo do każdej książeczki dołączona była luźna kartka kolorowanka.
 
Na pierwszej stronie każdej książki znajdziecie również miejsce na podpis:
 
Pierwszym czytelnikiem tej książki jest
……………………………………………………….
……………………………………………………….
 
Tak jak już wspomniałam książki nie tylko zawierają piękną treść, ale też są wydane ze starannością. Na pewno wywołają uśmiech na twarzy nie jednego dziecka. Polecamy!
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz