Olejek Busajna – Jak działa na skórę? Czy warto stosować?

Każda pora roku sprawia nowe problemy skórne. A przecież piękna i zadbana skóra, to niewątpliwy atut każdej z nas. Ostatnio moja przyjaciółka podarowała mi w prezencie małą buteleczkę olejku Busajna bardzo go polecając. Zaciekawiona nowym kosmetykiem zaczęłam szukać informacji na jego temat i oczywiście sprawdzać jego właściwości na własnej skórze (oj a ta ostatnio jest naprawdę wymagająca przez liczne choroby, mróz… nie jest już taka promienna jak zawsze).

Czym jest olejek Busajna? Jak działa? Czy warto stosować?

Olejek Busajna jest to specjalna mieszanka olejów, maceratów i wyciągów roślinnych, które zostały tak dobrane, by pomagały m.in. w ujędrnianiu skóry, leczyły ją, przyspieszały jej odbudowę, odżywiały w mikroelementy, witaminy i kwasy tłuszczowe. Olejek jest pełen drogocennych składników, jak:

  • skwalen
  • kwasy tłuszczowe – na czele z palmitynianem cetylu
  • wyższe alkohole
  • fitosterole
  • polifenole
  • składniki mineralne
  • witaminy: E, A, B1, B2, B6, F oraz D
  • kwasy omega 3, 6 i 9

Jest to naprawdę wielofunkcyjny produkt. Wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przez co polecany jest osobą ze skórą problematyczną. Dodatkowo ma też właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwbólowe oraz przeciwwirusowe. Doskonale nawilża cerę, skórę całego ciała, spierzchnięte usta oraz przesuszoną skórę dłoni i stóp.

Moje wrażenia

Osobiście stosuję go dość krótko, ale już zauważyłam pierwsze rezultaty. Skóra stała się zdecydowanie gładsza i milsza w dotyku, znikł też problem z przesuszeniem dłoni, a moje pięty… już nie mam z nimi aż takiego problemu 😉 Przyjaciółka zachwala olejek po odchudzaniu. Zgubiła dość dużo kilogramów i centymetrów. Jak wiadomo skóra wówczas staje się mniej jędrna. Podobno olejek sprawdza się tu naprawdę dobrze.

Jak stosować olejek?

Nakłada się go podobnie jak krem i w zbliżonych proporcjach, przy czym z powodzeniem stosować można zarówno na skórę twarzy, jak i całe ciało. Jest wydajny i łatwy w aplikowaniu.

Znajcie olejek Busajna? Stosowałyście już go? A może polecacie jakieś inne olejki czy suplementy diety idealne na okres zimowy? Mnie ostatnio zaciekawiły też olejki CBD. Czy ktoś z Was już je używał? Jakie są Wasze opinie na ich temat?

 

 

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

Dodaj komentarz