Olej konopny i inne wyroby z konopi siewnych – właściwości i zastosowanie

Słyszeliście już o oleju konopnym i innych wyrobach z konopi siewnych? Domyślam się, że nazwa rośliny niektórym z Was nie kojarzy się zbyt dobrze. Ale pamiętajcie, że nie piszę tu o konopiach indyjskich, a o konopiach siewnych. A to naprawdę ogromna różnica. 

Olej konopny i jego dobroczynne składniki

Najbardziej znany jest olej konopny z nasion i olej konopny z kwiatów. Olej tłoczony z nasion zawdzięcza swoje właściwości związkom NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe) z grupy omega-3 i omega-6, których wzajemny stosunek wynosi 1:3. Jest to idealny stosunek wpływający korzystnie na nasz organizm. Olej ten można stosować zewnętrznie i wewnętrznie.

Stosując olej w diecie:

  • podnosimy odporność organizmu i dbamy o prawidłowy przebieg procesów autoimmunologicznych,
  • zmniejszamy i regulujemy poziom cholesterolu,
  • łagodzimy stany zapalne,
  • zapobiegamy chorobom układu krwionośnego,
  • stosowanie oleju w diecie chroni przed chorobami cywilizacyjnymi, przed nowotworem,
  • wspomagamy pracę wątroby i jelit,
  • wspieramy prawidłowe funkcjonowanie mózgu i wiele innych.

Co daje stosowanie oleju kopnego w kosmetyce (zastosowanie zewnętrzne)?

  • olej ułatwia gojenie ran i zmniejsza blizny,
  • przeciwdziała łuszczycy, atopowemu zapaleniu skóry i innym chorobom naskórka,
  • odżywia i nawilża skórę,
  • wspaniale działa na paznokcie i włosy.

Drugim znanym olejem konopnym jest olej z kwiatów (CBA). Wytwarzany jest od z kwiatów i nasion specjalnej odmiany konopi. Zawiera biologicznie aktywny kannabidiol, który znajduje się w kwiatach (skrót CBA). Tego typu olej jest legalny, ponieważ zawiera wyłącznie substancje terapeutyczne. Olej CBA jest dostępny pod różnymi postaciami. Najbardziej popularną formą są jednak krople.

Gdzie znalazł zastosowanie?

W leczeniu wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak: nowotwory, stany zapalne organizmu, choroby nerwowe i psychiczne (schizofrenia, nerwica, psychoza, depresja itd), chorób neurodegeneracyjnych (jak np. stwardnienie rozsiane), przy chorobach reumatycznych, migrenach i najróżniejszych alergiach. Moja znajoma stosuje taki olej właśnie w związku z alergią. Polecił go jej lekarz i jest bardzo zadowolona z efektów.

Poza wspomnianymi olejami znajdziecie również inne korzystne dla naszego zdrowia produkty z konopi siewnych jak np. mąki, herbaty i wiele innych. Cała ofertę możecie znaleźć (wraz z przydatnymi wyczerpującymi informacjami) na stronie biokonopia.pl

Słyszeliście już o takich olejach? Jakie jest Wasze zdanie na ich temat? Stosujecie je, a może zamierzacie dopiero włączyć do swojej diety lub zbiegów kosmetycznych?

 

 

*zdjęcia w artykule są jedynie przykładowe, pochodzą ze strony biokonopia.pl

Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz