Ognista królowa Emily R. King – recenzja

Dziś kilka słów o drugim tomie serii „Setna Królowa”. „Ognista królowa” Emily R. King, to wciągająca książka z gatunku fantasy. Z pewnością spodoba się młodszym czytelnikom, którzy takie książki dla młodzieży  po prostu uwielbiają. Jednak i ja od czasu do czasu lubię zasiąść pod ukochanym kocem i zatopić się w magiczny świat. A Emily R. King naprawdę umie czarować słowem.

Autorka, pomimo dobrego pierwszego tomu, w tym sięgnęła po jeszcze więcej. Jeszcze więcej akcji, więcej magii, tajemnic, nieoczekiwanych zwrotów i nowych, wyjątkowo ciekawych bohaterów. Do tego pojawią się zupełnie nowe krainy i wierzenia. A w tym wszystkim nasza główna bohaterka – Kalinda, która musi udowodnić swoją wartość i zwyciężyć w niebezpiecznym turnieju tronowym. Walczyć może z każdym, bo pozostałych dziewięćdziesiąt dziewięć żon radży i jego niezliczone kurtyzany mogą ją wyzwać. A walka w takim turnieju, to walka na śmierć i życie. Każda z kobiet po prostu marzy by zostać setna królową i stanąć u boku radży. Każda, oprócz Kalindy… Do tego jej wahania… Niepokoje – czy paląca moc pochodzi od Boga, czy od demona? I nowy męski bohater, któremu imponuje Kalina.

To wszystko i wiele więcej sprawia, że książę czyta się tak dobrze i tak szybko. „Ognista królowa”, to książka o której łatwo się nie zapomina. Dlatego jeśli lubicie książki przepełnione magią, pięknymi opisami i kobiecą siłą, to szczerze Wam ją polecam.

„Ognista królowa” Emily R. King

Objętość: 352 strony
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: Young

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz