Od wycieczki po dom w Tarnoskich Górach

Czy byliście kiedyś w Tarnoskich Górach? Znacie, to miejsce? Przyznam Wam szczerze, że ja nie miałam jeszcze przyjemności tam pojechać. Choć namawiana przez Ewę bardzo chciałam. Ewa i jej mąż są typem podróżników. Ale nie wybierają nigdy miejsc za granicami naszego kraju. Zawsze mówią, że Polska jest piękna i jeszcze w pełni jej nie odkryli. Że warto zobaczyć co oferuje nasz własny kraj, a jeśli zwiedzą już wszystko, to może wybiorą się dalej 🙂 Jakiś czas temu zaprosili nas na wycieczkę do miasta na Górnym Śląsku. Chodziło dokładnie o Tarnoskie Góry.

Miasto, to znane jest górnictwa rud srebra, ołowiu i cynku. Co warto zwiedzić? Oczywiście Zabytkową Kopalnię Srebra. Zwiedzanie zaczyna się od Muzeum Górnictwa. A później… pobiera się kask, wsiada do górniczej windy i poprzez szyb “Anioł” zjeżdża na głębokość 40,5 m. Podróżuje się przez podziemia wpisane w lipcu 2017 roku na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ale to nie wszystko. Jedną z największych atrakcji jet przepływ łodziami pomiędzy dwoma przystaniami zlokalizowanymi przy szybach “Szczęść Boże” i “Żmija”. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam takie atrakcje. Poznawanie i zwiedzanie miejsc z którymi związana jest historia. Niestety nie miałam jeszcze okazji tam pojechać, ale już niedługo nie będę miała wymówki. Dlaczego? Ewa i jej mąż w końcu znaleźli miejsce dla siebie –  domy na sprzedaż w Tarnowskich Górach. Przenosili się chyba z 1000 razy wynajmując co rusz nowe mieszkanie. Odwiedzając Kopalnię Srebra, Rezerwat przyrody Segiet (leżący na granicy Bytomia i Tarnoskich Gór) i inne ciekawe miejsca trafili na informacje o “OSIEDLU SIELANKA”. Podobno to spełnienie ich marzeń. Będą mogli się cieszyć spokojem, otaczającą zielenią. Osiedle położone jest niedaleko Doliny Dramy, Parku Rzepeckiego, czy rezerwatu Segiet. Na razie widziałam tylko plany, stronę i zdjęcia z całej wycieczki. Ale… widząc ich radość wiem, że ten dom będzie spełnieniem ich marzeń. A my przy okazji odwiedzin zwiedzimy Kopalnię Srebra i inne ciekawe miejsca. W planach mamy jeszcze zwiedzanie Skansenu Maszyn Parowych. Podobno odrestaurowano kolejne eksponaty. Myślę, że mój mały urwisek byłby zachwycony z takiej wycieczki. Czy Wasze maluchy też lubią stare samochody, pociągi?

Byliście lub mieszkacie w Tarnoskich Górach? Znacie jeszcze inne atrakcje z tego terenu? A może i was podczas zwykłej wycieczki zauroczyło jakieś miejsce na tyle by zostać na zawsze w pamięci, a może nawet odmienić całe życie?

Print Friendly, PDF & Email

6 comments

  1. Natalia says:

    Niestety nie byłam jeszcze w tym miejscu a w sumie mam niedaleko Zazdroszczę pani przyjaciółce domu wśród zieleni u mnie miasto pełną parą czasem mam dość

Dodaj komentarz