Oczyszcza, orzeźwia, wspomaga odchudzanie. Woda ogórkowo-cytrusowa z miętą.

 Oczyszcza, orzeźwia, wspomaga odchudzanie. Woda ogórkowo-cytusowa z miętą (1)

W takie upalne letnie dni warto postawić na domowe napoje i smakowe wody. Dziś polecam Wam kolejny przepis – wodę ogórkowo-cytrusową z miętą. Oczyszcza, orzeźwia, wspomaga odchudzanie. Ogórek ma właściwości odświeżające i orzeźwiające. Skutecznie pomaga nam usuwać z organizmu szkodliwe toksyny oraz reguluje gospodarkę wodną naszego organizmu. Cytryna m.in. wzmacnia system odpornościowy, orzeźwia, wspomaga trawienie, pobudza wątrobę do produkowania kwasów, które są niezbędne do prawidłowego trawienia oraz pomaga oczyścić wątrobę z toksyn. Działa także moczopędne, co również bardzo się przydaje w oczyszczeniu naszego organizmu z toksyn. Taką wodę najlepiej pić na czczo, zaraz po przebudzeniu. Wówczas działa najlepiej na nasz układ pokarmowy. Można ją oczywiście wypić po południu po prostu w ramach orzeźwiania w upalny dzień 😉 Moja znajoma pije ją co dnia i… na pewno ma zauważalnie lepszą cerę i podobno o wiele lepiej się czuje, a nawet ubywa jej kilogramów. Czy jest to prawda musicie sprawdzić sami. Ja… po prostu uwielbiam ten napój 😉

Moją ogórkowo-cytrynową wodę z miętą przygotowałam na bazie niegazowanej wody mineralnej Jaworowy Zdrój. O samej wodzie pisałam Wam już np. tutaj (klik). Wodę mineralną Jaworowy Zdrój polecam Wam z całego serca. My się z nią ostatnio nie rozstajemy, zwłaszcza przy takich upałach. Moje dzieci zawsze mają ją przy sobie (wersja w butelce 500 ml jest dla nich idealna). Na wycieczce, spacerze, placu zabaw, rowerku, hulajnodze… idealnie zaspokaja pragnienie.

Oczyszcza, orzeźwia, wspomaga odchudzanie. Woda ogórkowo-cytusowa z miętą (3)Oczyszcza, orzeźwia, wspomaga odchudzanie. Woda ogórkowo-cytusowa z miętą (4)

A teraz czas na wspomniany przepis:

Oczyszcza, orzeźwia, wspomaga odchudzanie. Woda ogórkowo-cytusowa z miętą (2)

Składniki:

  • kawałek zielonego ogórka*
  • 1/2 cytryny
  • około 4-5 listków świeżej mięty
  • niegazowana woda – u mnie Jaworowy Zdrój

*powinno wyjść około 6 plasterków

Przygotowanie:

Ogórka kroimy na cienkie plasterki (ze skórką), cytrynę również kroimy w plasterki, dodajemy listki świeżej mięty i całość zalewamy niegazowaną wodą. Woda będzie miała najlepsze działanie po schłodzeniu w lodówce przez 3-4 godziny. Gdy chcemy po prostu mieć orzeźwiający napój na letnie dni można ją chłodzić krócej (w tym wypadku można ją również dosłodzić miodem do smaku).

Smacznego

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz