Ochrona samochodu – jakie zadaszenie wybrać?

W obecnych czasach w praktycznie każdym gospodarstwie domowym jest choć jeden samochód. Ten środek komunikacji wydaje się być wręcz niezbędny. Dojazd do pracy, lekarza, rodzinne wakacje, duże zakupy. Z samochodu korzystamy każdego dnia. Dlatego warto o niego należycie zadać. Naprawy, wymiany części to jedno. Samochód powinien być też odpowiednio chroniony przed działaniem warunków atmosferycznych.

Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiednie zadaszenie. Jaki mamy wybór? Co jest lepsze?

Jakie zadaszenie wybrać?

Jak się okazuje garaż to nie jedyne rozwiązanie, choć on pierwszy przychodzi nam na myśl. Niestety nie jest to rozwiązanie dla każdego. Wykonanie takiego zadaszenia dla naszego samochodu wiąże się z dużymi kosztami. Solidne materiały, na których musi opierać się dach, izolacja, montaż bramy garażowej. To wszystko to koszty. Możemy oczywiście wybrać np. garaż przylegający, ale on wymaga stosownego pozwolenia na budowę jeszcze przed rozpoczęciem prac. Czy jest inne rozwiązanie?

Czy wiata garażowa to dobry wybór?

Wiata garażowa to mniejsze koszty. Jeśli nie przekracza 25 metrów kwadratowych nie wymaga pozwolenia na budowę. Nie musimy tu stawiać ścian, inwestować w bramę garażową. Wystarczy sięgnąć po odpowiedni materiał, jak poliwęglan trapezowy. Takie płyty trapezowe to świetne rozwiązanie w przypadku wiat garażowych. Są stosunkowo tanie, trwałe i odporne na różne czynniki atmosferyczne. Wiatę garażową można postawić bardzo szybko, łatwiej  też ją wkomponować w istniejącą przestrzeń. Niestety to rozwiązanie nie jest bez wad. Trzeba pamiętać, że wiata to nie garaż. Nie uchroni naszego samochodu przed wszystkim. Zimą będziemy musieli radzić sobie z niskimi temperaturami. Przy dużych wiatrach nasz samochód też nie jest w pełni chroniony.

*wpis we współpracy

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz