Nowe technologie, ciekawe rozwiązania

Zapewne każdy z Was ma w swoim domu takie urządzenie jak smartfon, tablet czy laptop. Ja nie wyobrażam sobie bez nich życia 😉 No cóż… praca, blog, kontakt z bliskimi, rozrywka… Takie już mamy czasy, prawda? Jak, gdzieś wyjeżdżamy całą rodziną to zaczyna się pakowanie. Ciuchy, ręczniki, kosmetyki, no i na końcu sprzęt i kable. Bez nich ani rusz. Kiedyś mąż zapomniał właśnie tych ostatnich i zrobił się problem, bo choć byliśmy na wakacjach, to niestety musiał być w stałym kontakcie z pracodawcą. Też tak macie? Życie prawda… ehh Chwilami miałam ochotę utopić ten jego telefon 😉 Na szczęście udało się załatwić jakieś kabelki, bo moje nie pasowały do jego sprzętu (ja swoich nigdy nie zapominam ;)). Ale może kiedyś w końcu doczekamy się czasów, gdy kabel typu c stanie się naprawdę uniwersalny i zwitek innych łączy będzie niepotrzebny.

Słyszeliście już o tym rozwiązaniu? A może korzystacie z kabli typu c? Wielu moich znajomych nawet nie wie do czego one służą, a powinni. No cóż… mam czasem wrażenie, że ta technologia weszła na rynek ciut za szybko. Bo choć coraz więcej nowych sprzętów posiada takie gniazda, to niestety jest, to mały odsetek. A kabel typu c w założeniu miał nam to wszystko ułatwić. W dużym uproszczeniu miał być jeden do wszystkiego. Mogłabym wówczas wyrzucić te wszystkie przejściówki i nie byłoby problemu  że ja mam takie kable, a mąż inne.

Szybki przegląd podstawowych zalet tego zastosowania:

  • kabel jest symetryczny, a tym samym nie trzeba się zastanawiać którą stroną wpiąć go do urządzenia (idealne rozwiązanie w nocy 😉 )
  • jest kompatybilny z większością nowych urządzeń
  • ma szybki przesył danych, nawet 20 – krotnie szybszy niż w przypadku zwykłego USB
  • ma możliwość przesyłania obrazu i dźwięku przy jednoczesnym ładowaniu telefonu/tabletu
  • jest trwały i odporny na odkształcanie
  • ma możliwość podpięcia adapterów
  • ma możliwość przesyłania mocy nawet do 100W

Ciekawe opcje prawda? Ja mam cichą nadzieję, że wszyscy producenci pójdą w tym nowoczesnym kierunku, bo uniwersalność i szybkość, to naprawdę pożądana cecha. P.s. Kupując taki i inny kabel naprawdę nie warto oszczędzać. Lepiej wydać raz ciut większą cenę niż później narazić się na koszty związane z awariami sprzętu. To taka moja mała rada wynikająca (niestety) z doświadczenia.

Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz