Niezwykłe produkty z niezwykłego miejsca – SprawiedliwyHandel.pl

Czy słyszeliście kiedyś o Sprawiedliwym Handlu? Czy wiecie czym jest Sprawiedliwy Handel? Czy wiedzieliście, że w Polsce można znaleźć sklep oferujący wyłącznie produkty ze Sprawiedliwego Handlu? Dziś postaram się odpowiedzieć Wam na te pytania i… przede wszystkim polecić produkty Sprawiedliwego Handlu

Dlaczego?

Bo warto! Ze względu na idee, ze względu na jakość, ze względu na smak!

 

Zacznijmy od początku…

Sprawiedliwy Handel (ang. Fair Trade) to oddolny, międzynarodowy ruch społeczny dążący do poprawy warunków życia i gospodarowania drobnych producentów żywności i rękodzieła z krajów globalnego Południa. Dzięki niemu ubodzy mieszkańcy Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej, Karaibów i Oceanii mogą pracować w godnych warunkach i budować uczciwe stosunki handlowe z bogatszą częścią świata. Ruch ten tworzony jest przez organizacje pozarządowe, działaczy, wolontariuszy oraz firmy, przy udziale konsumentów. Wybierając produkty SH, konsumenci mogą wywierać realny wpływ na poprawę stopy życiowej najbiedniejszych społeczności.

Czym jest Sprawiedliwy Handel? Jest on formą pomocy rozwojowej, odpowiedzią na porażkę współczesnych rozwiązań gospodarczych w zakresie zapewnienia ludziom w najbiedniejszych krajach świata godziwych środków utrzymania i możliwości rozwoju. Idea Fair Trade polega jednak nie tylko na wymianie handlowej. Ukazuje, że większa sprawiedliwość w handlu światowym jest możliwa. Podkreśla potrzebę zmian w regułach handlu konwencjonalnego oraz pokazuje, jak odnoszący sukcesy biznes może stawiać ludzi na pierwszym miejscu.

Dlaczego Sprawiedliwy Handel jest potrzebny? Aby zapobiec m.in. problemowi ubóstwa, problemowi braku dostępów do rynków zbytu, problemowi pracy niewolniczej i pracy dzieci itd. To tylko kilka najważniejszych przykładów, a jest ich o wiele więcej.

Gdzie kupić produkty Sprawiedliwego Handlu?

Zapraszam do pierwszego w Polsce sklepu „Fair Trade 100%” oferującego wyłącznie produkty ze Sprawiedliwego Handlu, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu „Trzeci Świat i My”- Organizację Pożytku Publicznego

https://sklep.sprawiedliwyhandel.pl

Co polecam? Co znajdzie się na moim świątecznym stole?

Tu mogłabym napisać krótko – wszystko. Dlaczego? Przeglądając ofertę sklepu od razu widzimy, że mamy do czynienia z produktami wysokiej jakości, produktami wyjątkowymi i tymi, których z przyjemnością spróbowalibyśmy po raz pierwszy. Wybór jest naprawdę duży. Na co się ostatecznie zdecydowałam?

 Kawa Bamenda Espresso z Kamerun

Wspaniała, aromatyczna kawa, 100% arabika. Już po otwarciu opakowania wiemy, że mamy do czynienia z produktem oryginalnym, produktem wysokiej jakości. 

Wysokogórska arabika z północno-zachodniego regionu Kamerunu uprawiana przez rolników z małych, rodzinnych gospodarstw, zrzeszonych w North West Cooperative Association.

Czekolada rozpuszczalna „Naugat” BIO

Pyszna, rozpuszczalna czekolada z nierafinowanym cukrem trzcinowym i naturalnym aromatem orzechowym. Idealna na zimowe dni.

Herbata owocowa z truskawką i czarną porzeczką

A na zimowe poranki i wieczory… pyszna herbata owocowa. Głównym składnikiem tej herbatki owocowej są suszone jabłka, owoce dzikiej róży oraz kwiaty hibiskusa od partnerów z Burkina Faso i Kosowa

Kakao w proszku, silnie odtłuszczone

Ekologiczne kakao w proszku z Boliwii, silnie odtłuszczone, idealne dla wegan.

Rodzynki z Chile

Rodzynki z winogron odmiany Thompson Seedless uważane są za najsmaczniejsze rodzynki na świecie. Suszone na słońcu. Czy faktycznie są takie dobre? Tak 🙂 Na pewno wspaniale wzbogacą smak świątecznego sernika.

Cukier trzcinowy pełny, nierafinowany

Cukier pochodzący z Ekwadoru, mielony, idealny do wypieków, napojów itd

Czekolada mleczna „Lait”

Czekoladę podarowałam w prezencie. Napiszę krótko – obdarowana była zachwycona. Jest na diecie, a kocha słodycze 😉

Czekolada szlachetna gorzka „Noir”

Ekologiczna czekolada gorzka, kakao pochodzi ze Spółdzielni Cacvra z Peru. Idealna od tak, idealna do deserów (przepis już niedługo na blogu)

Nugatbox, czekoladowy

Idealny na prezent, idealny na chwilę słodkiego odpoczynku 🙂 Pyszne kremowe nugaty migdałowe i żurawinowe w czekoladzie są ręcznie produkowane według tradycyjnej receptury domowej i pojedynczo pakowane. Dostarcza je firma rodzinna z RPA

Mango zielone suszone, lekko osłodzone

Zielone mango carabao z Filipin, bez siarki i innych konserwantów.

Płaty mango w syropie

Napiszę krótko – uwielbiam je! Cudowne, delikatne, przepyszne!

Syrop owocowy z mango

Polecam każdego smakoszowi! Próbowałam już różnych syropów z mango i miałam do niech zastrzeżenia. Ten spełnił moje wszystkie oczekiwania 🙂

Nie mogło też zabraknąć oleju kokosowego łagodnego

I coś dla moich maluchów:

Lizaki w czterech smakach

Pyszne lizaki, które posmakują najmłodszym domownikom 😉

Owocowe cukierki żelowe pektynowe

Wersja odpowiednia również dla wegan, bez żelatyny, pyszne, słodkie.

A jak święta, to i aromatyczne przyprawy:

A na koniec…

Daktyle z Egiptu

Uwielbiam daktyle. Idealne do wypieków, deserów, zdrowe i pyszne. Polecam Wam suszone daktyle z Egiptu pochodzące z organizacji egipskiej Sekem.

Mąka kokosowa i wiórki kokosowe

 

Jak widzicie na podstawie mojego zamówienia oferta jest bogata i naprawdę ciekawa. Szczerze Wam polecam zakupy na https://sklep.sprawiedliwyhandel.pl

 

Print Friendly, PDF & Email

5 comments

Dodaj komentarz