Niezwykła książka dla dzieci. Gdy smok się wprowadza ponownie.

Niezwykła książka dla dzieci. Gdy smok się wprowadza ponownie (1)Książkę, którą dziś chciałabym Wam polecić mogłabym zrecenzować jednym słowem „przepiękna”. I nie chodzi mi tu wyłącznie o wspaniałe ilustracje Howarda McWilliama, które zachwycają od samego początku, ale również o treści i przesłaniu jaką niesie. „Gdy smak się wprowadza ponownie” Jodi Moore, to kontynuacja obsypanej nagrodami pierwszej części książki „Gdy smak się wprowadza”.

Niezwykła książka dla dzieci. Gdy smok się wprowadza ponownie (2)

„Jeśli pomożesz tacie budować zamek, wprowadzi się do niego smok

… a ty będziesz się zastanawiać, jak to możliwe, że tak ci się poszczęściło.

Aż nagle…”

Tych słów nasz mały bohater się nie spodziewał:

„To dla maleństwa, skarbie”

W domu pojawia się niemowlę, a świat świeżo upieczonego brata zmienia się nie do poznania. Na początku wraz ze zmyślonym przyjacielem smokiem stara się rozbawić brata. Lecz jego pomysły niestety nie bawią rodziców, a skutki zabaw w postaci wylanego soku czy rozbitej doniczki z kwiatkiem są tłumaczone w jeden sposób „Ale to nie ja, to smok”. Czy starszy brat zaakceptuje całą sytuację, czy będzie chciał żeby maluch został w domu i co z wymyślonym smoczym przyjacielem? Tego Wam nie zdradzę. Musicie sami poznać zakończenie tej historii.

Niezwykła książka dla dzieci. Gdy smok się wprowadza ponownie (3) Niezwykła książka dla dzieci. Gdy smok się wprowadza ponownie (4) Niezwykła książka dla dzieci. Gdy smok się wprowadza ponownie (5)

Polecam Wam tą książkę. Moje dzieci są nią zachwycone. Ilość tekstu w książce jest minimalna, ale w 100% wystarczająca. Test jest jedynie uzupełnieniem niesamowicie barwnych i po prostu przepięknych ilustracji. Chyba każde dziecko chciałoby mieć tak uroczego zmyślonego smoczego przyjaciela. Naprawdę warto kupić tą książkę.

„Gdy smok się wprowadza ponownie”
Autor: Jodi Moore Ilustrator: Howard McWilliam
Objętość: 32 strony w kolorze
Wiek: 3+
Wydawnictwo: CzyTam

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz