Niebezpieczne sery – Neal D. Barnard. Recenzja książki

Lubisz jeść ser? Cierpisz na nadciśnienie, cukrzycę typu 2 lub artretyzm? Wiecznie brakuje ci energii? Czy wiesz, że powodem twoich problemów może być ser? Spożywanie sera może wywołać wiele chorób, być przyczyną spadku energii i uzależnić. Ser jest nie tylko kaloryczny, a więc wpływa też na twoją sylwetkę. Poza cholesterolem i tłuszczem zawiera opiaty, które uruchamiają w naszych mózgach te same receptory co heroina czy morfina. Trudne do uwierzenia, prawda? O wszystkich negatywnych właściwościach sera dowiecie się z książki „Niebezpieczne sery”. W swojej książce lekarz i autor bestsellerów New York Timesa, Neal D. Bernard,  prezentuje oparty na badaniach naukowych program, dzięki któremu można raz na zawsze uwolnić się od pokusy spożywania sera, a wraz z nim pożegnać się z nadwagą, zwiększyć poziom energii i poprawić ogólny stan zdrowia.

Książka jest pełna informacji, wiedzy, przykładów pokazujących niebezpieczeństwo kryjące się za spożywaniem sera. Doktor Bernard opisał wszystko w taki sposób, że po uważnym przeczytaniu książki prawdopodobnie już nigdy nie spojrzycie tak samo na kawałek cheddara, sera szwajcarskiego, a nawet mozzarelli. Ale nie jest to tylko suche „wytykanie” wad sera. Autor dzieli się z nami podstawowymi zasadami i wskazówkami, które pomogą nam pozbyć się niezdrowych nawyków, jakie towarzyszą nadmiernemu spożywaniu sera. W książce znajdziecie także historie ludzi, których życie zmieniło się dzięki eliminacji sera z diety. I… co najważniejsze poznacie również łatwą do zastosowania dietę, pełną prozdrowotnych przepisów.

Ostatni – 9 rozdział książki, to prawdziwa skarbnica pysznych i zdrowych przepisów. Znajdziecie tu przepisy na śniadania, drugie śniadania, sosy i dressingi, zamienniki sera, przekąski i dipy, sałatki i przystawki, zupy i gulasze, pizze, makarony i inne dania główne oraz oczywiście desery 😉 Przepisy są pyszne, zdrowe i proste w przygotowaniu. Wśród składników znajdziecie m.in.: orzechy nerkowca, ciecierzycę, komosę, mąkę owsianą, mleko kokosowe czy cukier kokosowy. A więc zdrowo i pomysłowo. Myślę, że przepisy sprawdzą się również dla osób , dla których ser nie jest problemem 😉

„Niebezpieczne sery
Autor: Barnard Neal
Objętość: 360 stron
Wydawnictwo: Vital

 

logo__zdrowepodejscie

http://zdrowepodejscie.pl/

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz