Nie rezygnuj Maja Drożdż – recenzja

Znacie książkę ”Nie uciekaj” Mai Drożdż? Jeśli nie, to naprawdę warto to nadrobić. Ja dziś chciałabym wam napisać kilka słów o kontynuacji tej historii – ”Nie rezygnuj” z księgarni Taniaksiazka.pl

Kilka słów o fabule:

Nicole była przez 8 miesięcy w śpiączce. Przeszła też trudną rehabilitację. Jednak choć fizycznie wraca do zdrowia, to wewnątrz jest rozdarta i przestraszona. Dodatkowo Josh, z którym miała ułożyć sobie życie, wkrótce zostanie ojcem dziecka innej kobiety. Osamotniona i zrozpaczona Nicole rzuca się w wir imprez i romans. Ale czy to coś zmieni? Czy w takim ”życiu” Nicole odnajdzie ulgę i radość? A może jednak zbierze siły i powalczy o swoją dawną miłość?

Maja Drożdż ma lekkie pióro, a to sprawia, że jej książki czyta się tak szybko i przyjemnie. Dodatkowo z każdą kolejną stroną następuje kolejny zwrot akcji, który nawet na moment nie pozwala się nudzić. A cała historia jest dość życiowa. Tu nie jest tak jak w innych opowieściach, że mamy albo wszystko w cukierkowym różu, albo w czerni. Tu raz jest dobrze, raz źle, a raz bohaterka jest gdzieś pośrodku wszystkiego. Choć przez pierwsze strony raczej widzimy więcej szarości. Na szczęście, to nie jest ciągły upadek Nicole. Jest też walka, miłość, ewolucja głównej bohaterki.

Po tą książkę naprawdę warto sięgnąć. Takie nowości są idealne na zimne jesienne dni. Osobiście jednak polecałabym wam zacząć od pierwszej części ”Nie uciekaj”, bo bez tego może być wam dość trudno odnaleźć się w całej historii i w pełni zrozumieć postać Nicole.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz