Naturalne składniki nie tylko w kuchni – co warto wiedzieć o masażach relaksacyjnych?

W kuchni dbamy o to, by korzystać wyłącznie z naturalnych składników najwyższej jakości. Tak samo powinniśmy podchodzić do innych obszarów życia, w tym także do pielęgnacji i rozmaitych zabiegów, które mają nam pomóc zadbać o piękny wygląd i zdrowie. Takie możliwości dają choćby profesjonalne masaże relaksacyjne, wykorzystujące aromatyczne składniki naturalne.

Na czym polegają masaże relaksacyjne? Kiedy i dlaczego warto się na nie zdecydować? Jakie naturalne preparaty można znaleźć w gabinetach masażu? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Masaż relaksacyjny – najważniejsze zadania

W gabinetach masażu można spotkać się z wieloma typami zabiegów, które bywają bardzo korzystne dla zdrowia, samopoczucia i urody pacjentów. Szczególną rolę odgrywają między innymi masaże relaksacyjne. Dlaczego warto się na nie zdecydować? To bowiem forma terapii korzystnie wpływająca zarówno na ciało, jak i ducha.

Przede wszystkim masaż relaksacyjny wycisza, pozwala choć na chwilę zapomnieć o natłoku codziennych zadań i stresów. Dzięki terapii manualnej da się rozluźnić spięte mięśnie i uporać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, jak choćby ból głowy, karku, pleców, wynikające z przemęczenia i nieodpowiedniego trybu życia (np. pracy siedzącej). Stymulacja tkanek poprzez ugniatanie, uciskanie, głaskanie czy rozcieranie pozwala ponadto poprawić funkcjonowanie całego organizmu. Dochodzi do zwiększenia krążenia krwi i przepływu limfy – tkanki są lepiej dotlenione, a zbędne produkty przemiany materii szybciej usuwane z organizmu. Co więcej, masaż wzmacnia produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu poprawia się wygląd skóry, która na dodatek może być lepiej odżywiona i nawilżona – wystarczy wykorzystać do masażu odpowiednie preparaty.

Kto powinien skorzystać z masaży relaksacyjnych?

Masaże relaksacyjne, które realizują na przykład salony masażu na: https://gabinetymasazu.pl, to propozycja skierowana do bardzo szerokiego grona odbiorców – zarówno tych najmłodszych, jak i seniorów, a nawet takich grup, jak kobiety w ciąży.

Decydują się na nie choćby osoby zapracowane, nadmiernie obciążone obowiązkami dnia codziennego, żyjące pod ciągłą presją i w stresie. Tego typu zabiegi przydają się pacjentom, którzy cierpią na bezsenność lub bóle migrenowe – masaż może stać się skutecznym elementem kompleksowej terapii. Masaż pomaga się wyciszyć, rozluźnić ciało, zredukować skutki stresu, poprawić elastyczność mięśni i stawów oraz wspomóc ogólne samopoczucie. To zatem naturalny sposób na to, by poczuć się zdecydowanie lepiej w swoim własnym ciele.

Naturalne olejki w masażach relaksacyjnych

Ważnym elementem masaży relaksacyjnych są naturalne olejki, produkowane ze składników roślinnych. Pełnią dość wielowymiarową funkcję. Z jednej strony ułatwiają masażyście wykonywanie konkretnych sekwencji ruchów na skórze masowanego. Z drugiej zwiększają komfort pacjenta, zapewniając mu prawdziwą przyjemność i wyciszenie. Preparaty tego typu wykonuje się z najwyższej jakości produktów, które wykazują ponadto właściwości pielęgnacyjne – nawilżają, odżywiają, opóźniają procesy starzenia skóry. W końcu olejki wprowadzają do zabiegu aromaterapię – ich zapach może bowiem wyciszać lub pobudzać (zależne od rodzaju wybranego olejku).

Olejki wykorzystuje się w wielu masażach relaksacyjnych. Sięga się po nie choćby w przypadku takich zabiegów, jak:

  • olejowy masaż tajski,
  • lomi lomi,
  • masaż stemplami ziołowymi (woreczki są zanurzane w olejkach),
  • masaż gorącymi kamieniami (ciepłe kamienie naciera się olejkami).

Na jakie olejki się zdecydować? Wybór jest olbrzymi, dzięki czemu każdy może znaleźć wariant dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb i upodobań. Do najpopularniejszych zaliczają się:

  • olej kokosowy (cenne źródło witamin i minerałów),
  • olej jojoba (zawiera witaminy, fitosterole, nienasycone kwasy tłuszczowe),
  • olej z awokado (dostarcza większości witamin i kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6),
  • olej ze słodkich migdałów (w którym znajdują się witaminy, cynk, potas).

Bogactwo składników sprawia, że takie olejki zapewniają dogłębną pielęgnację skóry, poprawiając jej wygląd i kondycję.

Natura przy stole do masażu – zabiegi dla zdrowia i urody

Dobrej jakości olejki mają zastosowanie nie tylko w kuchni. Warto również korzystać z nich podczas masażu, by zwiększyć skuteczność zabiegu, oddziaływać pozytywnie na wszystkie zmysły oraz jeszcze skuteczniej zatroszczyć się o swoją skórę. Wystarczy tylko postawić na właściwy preparat – odpowiadający indywidualnym potrzebom.

/artykuł sponsorowany/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz