Najlepszy do kiszenia – garnek hermetyczny z kamionki

Kiszone ogórki, kapusta… ach ja nie wyobrażam sobie bez nich obiadu. I choć w sklepach są na wyciągnięcie ręki, to od zawsze uważałam, że najlepsze są domowe. Pamiętam, że jako dziecko uwielbiałam pomagać rodzicom czy babci w przygotowywaniu kiszonej kapusty. Dziś przygotowuję ją sama. Jest, to niezwykle proste zwłaszcza jeśli macie do dyspozycji garnek hermetyczny z kamionki. To właśnie w takim garnku (bynajmniej bardzo podobnym) kiszone ogórki i kapustę przygotowywali moi rodzice. Niestety został uszkodzony, dlatego ostatnio zamówiłam nowy garnek w sklepie Zagroda.

*na końcu wpisu mam dla Was niespodziankę

Kilka słów o…

Zagroda, to firma działająca już od 1997 roku i skierowana na potrzeby klientów. Znajdziecie tu produkty o wysokiej jakości i zarazem niskiej cenie. We wrześniu 2010 roku został uruchomiony sklep internetowy. Oferta jest naprawdę bogata i różnorodna od artykułów do ogrodu, dla zwierząt, dla roślin, narzędzi, produktów BHP, aż po artykuły domowe, jak wspomniany garnek hermetyczny z kamionki. W celu zapoznania się z pełną ofertą firmy zachęcam do odwiedzin strony

Dlaczego warto postawić na garnek hermetyczny z kamionki od Zagroda?

Zamówiony przeze mnie garnek hermetyczny z kamionki (inaczej beczka z kamionki) jest przeznaczony do długotrwałego przechowywania żywności w warunkach ekologicznych, bez użycia konserwantów. Doskonale nadaje się do kiszenia ogórków, kwaszenia kapusty, peklowania mięsa, przechowywania smalcu itd. Ja używam go głównie go kiszenia. Garnek ma wymiary 30 cm (szerokość) i 36 cm (wysokość). Jeśli jeszcze nie kisiliście ogórków czy kapusty w takim garnku, to naprawdę Wam polecam. Smak po prostu wspaniały. Cały proces kiszenia jest niezwykle prosty, a później można cieszyć się pysznym dodatkiem do obiadu. Czy wy też nie wyobrażacie sobie smażonej ryby bez kiszonej kapusty? U nas to obowiązkowy dodatek. Mój mąż nie zje ryby bez kapusty 😉 Przepisem na kiszoną kapustę podzielę się z Wami już niedługo.

Do garnka zamówiłam również kamienie dociskowe wykonane z naturalnych surowców – ceramicznych. Mają one na celu utrzymanie warzyw w garnku hermetycznym w taki sposób, aby cały czas były zanurzone w sokach. W ten sposób mamy pewność, że nic się nam nie zepsuje, a cały proces kiszenia przebiegnie sprawnie.

Czego się obawiałam zamawiając kamionkowy garnek przez Internet?

Oczywiście transportu. Na szczęście zostałam tu bardzo pozytywnie zaskoczona. Garnek i kamienie były zapakowane w sposób uniemożliwiający uszkodzenie. Dawno nie widziałam tak dobrze zapakowanych produktów, a zamawiam ich sporo. No niestety Panowie kurierzy często mało delikatnie obchodzą się z paczkami mimo ostrzeżeń na pudełkach „Ostrożnie! Nie rzucać!” W tym wypadku poza ostrzeżeniami firma zadbała również o to by cały produkt był dobrze zabezpieczony. Miękka gąbka, dużo folii i osobno zapakowane elementy – pokrywka, garnek, kamienie. To wszystko sprawiło, że produkt dotarł w 100% bez uszkodzeń.

Czy warto kupić taki garnek?

Zdecydowanie tak. Gwarantuje Wam, że jeśli raz spróbujecie ukisić kapustę czy ogórki w takim garnku zauważycie ogromną różnicę i raczej niechętnie już sięgniecie po te kupne 😉 Przepis na taką domową kapustę już niedługo. A teraz niespodzianka 🙂

UWAGA!

Kod rabatowy 5% na garnki i kamienie w sklepie Zagroda

Wystarczy wpisać hasło: okruszki7

Print Friendly, PDF & Email

7 comments

  1. bozena222 says:

    Kupiłam przez allegro, kiedyś kupowało się w Czechsch albo Słowacji, teraz nie ma problemu – mamy w Posce. Kapusta bardzo dobrze sie trzyma tylko trzeba pilnować dolewania wody do rowka.

Dodaj komentarz