Najłatwiejsze lody truskawkowe

Najłatwiejsze lody truskawkowe Dziś zapraszam Was na najłatwiejsze lody truskawkowe, które przygotujecie w kilka minut i z naprawdę minimalnej ilości składników. Prosto, pysznie i zdrowo! My uwielbiamy takie lody. Do ich przygotowania będziecie potrzebować wyłącznie truskawek, jogurtu naturalnego i miodu. I tylko tyle! 3 proste składniki, a jaki smaczny efekt 😀 Moje dzieci uwielbiają takie desery.

Uwaga! Lody podajemy od razu. Nasze przez zdjęcia się bardziej rozpuściły, ale i tak było pysznie 🙂

A gdzie kupić dobry miód? Polecam Wam Pasiekę Tkaczuk. Pasieka Tkaczuk to największe (3000 uli) i jedno z najnowocześniejszych gospodarstw pasiecznych w Polsce. Wszystkie pasieki położone są na terenie Warmii i Mazur, najczystszym regionie naszego kraju. Tradycja pszczelarska w firmie Pasieka Tkaczuk trwa już sto lat, a od dwudziestu lat firma zajmuje się również konfekcjonowaniem miodu, co pozwala oferować miody najwyższej jakości, o znakomitych walorach smakowych.

Składniki:

  • 0,5 woreczka mrożonych truskawek (najlepiej pociętych na połówki)
  • 1-2 łyżki naturalnego jogurtu
  • miód do smaku – u mnie 1 łyżka miodu chabrowego Pasieka Tkaczuk

Uwaga! Ilości orientacyjne, sugerujemy się smakiem i konsystencją. Śmiało można robić lody z większej ilości truskawek.

Przygotowanie:

Truskawki wyciągamy z zamrażalnika. Odkładamy na kilka minut, by lekko zmiękły. Przekładamy do miksy blendera z nożami. Dodajemy jogurt naturalny (najpierw tylko 1 łyżkę) i miód do smaku. Miksujemy pulsacyjnie do uzyskania gładkiej konsystencji (w razie potrzeby dodajemy więcej jogurtu lub miodu). Podajemy od razu.

Uwaga! Lody podajemy od razu. Nasze przez zdjęcia się bardziej rozpuściły, ale i tak było pysznie 🙂

Smacznego

Najłatwiejsze lody truskawkowe

 

Print Friendly, PDF & Email

6 comments

Dodaj komentarz