Nagła zmiana planu Ewelina Miśkiewicz – recenzja

Nagła zmiana planu” Ewelina Miśkiewicz, to tom cyklu „Babski wieczór”. Po tą nowość sięgnęłam, by miło spędzić letni leniwy wieczór. Czy się książka Eweliny Miśkiewicz się tu sprawdziła?

Główna bohaterka Lena ma 35 lat. W swoim życiu staje przed różnymi rozterkami, od których będzie zależeć jej dalsze życie. Po 8 latach jej małżeństwo skończyło się rozwodem, Paweł ją zdradził i zostawił bez środków do życia. Kobieta nigdy nie pracowała, bo mąż dobrze zarabiał. Teraz jej życie zmieniło się o 180 stopni. Jak sobie poradzi? Czy poradzą się przyjaciółki? Jaką rolę w jej życiu odegra tajemniczy Karol?

Czy warto sięgnąć po książkę „Nagła zmiana planu”?

Choć już sam tytuł sugerował jej treść, to nie oczekiwałam od tej pozycji jakiś zaskakujących wątków. Oczekiwałam czegoś lekkiego na letni leniwy wieczór i to właśnie dostałam. Całość czyta się dobrze i szybko, choć momentami historia się niepotrzebnie przeciąga.

Autorka zafundowała nam lekką i prostą historię o przyjaźni, miłości i rodzinie. O tym, że nigdy nie wiadomo co się wydarzy w naszym życiu. O tym jak za sprawą jednej zmiany całość może się rozpaść jak domek z kart. I co wtedy? Wtedy niezwykle ważne jest by mieć obok siebie prawdziwych przyjaciół, wsparcie, by się nigdy nie poddać i posklejać życie na nowo. Bo być może to „nowe” okaże się lepsze niż dotychczasowe życie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz