Motywator 8 tygodni do bycia fit – recenzja książki Marty Hennig

Dziś przychodzę do Was z recenzją kolejnej książki. Ale tym razem nie będzie to ani powieść, ani książka kucharska. „Motywator 8 tygodni do bycia fit” Marty Hennig, to propozycja dla każdego kto pragnie zmian. Kto szuka motywacji, która pomoże mu podążyć we właściwym kierunku. Kierunku, który niesie za sobą zdrowe odżywianie, lepsze samopoczucie i… lepszą sylwetkę. W książce nie znajdziecie rozwiązań, które można skategoryzować słowem „cud”. Autorka zachęca do zmian. Zmian, które będą wymagały wysiłku i chęci. Co da te 8 tygodni? Według Marty Hennig stosując się do planu, który znajdziemy w książce możemy liczyć na:

  • poprawę sylwetki
  • redukcję tkanki tłuszczowej (jeśli będziemy jedli zdrowo)
  • wyrobienie zdrowych nawyków
  • poszerzenie wiedzy dotyczącej treningów i diety
  • wzrost pewności siebie
  • znaczącą poprawę kondycji i ogólnej formy fizycznej
  • lepsze samopoczucie

Ale… potrzeba do tego chęci i tytułowej motywacji. Książka zaskakuje podejściem do tematu. Tu nie ma mowy o dietach cud, o natychmiastowych rezultatach. Tu jesteśmy zachęcani do działania, do zmiany nawyków, do treningów i lepszego żywienia (lepsze nie znaczy niesmaczne).

Osobiście bardzo podoba mi się ta propozycja. Otrzymujemy 8 tygodniowy plan działania – w wersji dla początkujących i zaawansowanych. Dodatkowo dostajemy teksty, które pomogą zrozumieć czym tak naprawdę jest zdrowy tryb życia oraz jak działają mechanizmy diety i treningu. Każdy tydzień to również kulinarne inspiracje. Dania są szybkie, proste i smaczne. W książce można regularnie zapisywać swoje postępy i monitorować zdrowe nawyki. Na stronach plannera znajdziecie również zadania na dany dzień. Taka dodatkowa motywacja 😉 Cała książka jest bardzo ciekawie opracowana. Autorka zadbała o każdy szczegół. Wszystko to sprawia, że „aż się chce” 😉 Taki „Motywator” naprawdę potrafi zmotywować. Brawa dla autorki.

Książek o odchudzaniu i treningach jest naprawdę wiele, ale tą zdecydowanie można zaliczyć do kategorii bestsellery. Pamiętajcie tylko, że aby wprowadzić zmiany potrzeba odrobiny wysiłku. Nic samo nie przyjdzie. Jeśli szukacie motywacji, czegoś co pomoże Wam zacząć, to polecam Wam książkę Marty Hennig.

„Motywator 8 tygodni do bycia fit” Marta Hennig

Objętość: 240 stron
Rok wydania: 2019
Wydawnictwo: Publicat

taniaksiazka

 

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz