Monopoly. Konie i kucyki – recenzja gry

Znacie grę Monopoly? Dla mnie to klasyka przy której spędzałam długie godziny z rodziną i przyjaciółmi. Nadal mam w szafie już mocno ugryzione przez czas pudełko Monopoly, które pamięta jeszcze młode lata mojej siostry. Najpierw ona grała w Monopoly z przyjaciółmi, potem ze mną, a potem ja wynosiłam je na różne spotkania ze znajomymi. Klasyka, która nigdy się nie nudzi. Nic więc dziwnego, że obecnie można spotkać tą świetną grę planszową w różnych wersjach. Ja dziś chciałabym polecić Wam “Monopoly. Konie i kucyki”, którą można znaleźć w księgarni TaniaKsiazka.pl

Dlaczego „Monopoly. Konie i kucyki”?

Jak już wspomniałam oryginalna, klasyczna gra Monopoly kojarzy mi się ze świetną rozrywką. Dlatego z myślą o moich dzieciach sięgnęłam po jej nowszą wersję. Wersję idealną dla wielbicieli koni czy kucyków. “Monopoly. Konie i kucyki” jest oparta na tych samych założeniach co jej pierwowzór. Różnicą jest jednak otoczenie. Tu zamiast kupowania kolejnych miast, kolekcjonuje się gatunki koni i buduje dla nich boksy. Można też poszerzyć lub zdobyć wiedzę na temat różnych ras. Przydatne informacje znajdują się na awersie kart.

Dbałość o każdy szczegół

W “Monopoly. Konie i Kucyki” zadbano o każdy szczegół. Solidna, kolorowa plansza, w której oczywiście dominują motywy związane z końmi to nie wszystko. Wystarczy spojrzeć na pionki. Klasyczne pionki zostały zastąpione akcesoriami, takimi jak podkowa czy toczek. Moje dzieci są tym zachwycone. Samej mi się podoba gra takimi oryginalnymi pionkami 😉

Karty, które układamy na środku planszy teraz dzielimy na kategorie „Marchewki” i „Jabłka”. Każdy miłośnik koni na pewno doceni taką dbałość o szczegóły.

Gra dla całej rodziny!

“Monopoly. Konie i Kucyki” to świetna gra dla całej rodziny. Docenią ją i osoby pamiętające jej klasyczny odpowiednik, jak i nowi gracze. My przy niej spędziliśmy świetnie kilka deszczowych dni. Produkt dedykowany jest dzieciom od 8 roku życia, więc mogliśmy śmiało grać całą rodziną. Takie gry planszowe rodzinne z księgarni TaniaKsiazka.pl są zawsze warte polecenia. Coś czuje, że moje dzieci będą grać w tą grę przez lata, tak jak ja grałam (i czasem nadal gram) w jej klasyczną wersję.

Polecamy!

*wpis we współpracy z księgarnia TaniaKsiazka.pl /testowanie produktu/

 

 

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

Dodaj komentarz