Mgły nad Narwią. Anna i Krąg Kobiet – recenzja

Dziś kilka słów o kolejnej książce, która umiliła mi grudniowe wieczory. „Mgły nad Narwią. Anna i Krąg Kobiet” autorstwa Katarzyny Droga, to świetnie napisana powieść obyczajowa z elementami kryminału. Piękne opisy, ciekawie wykreowani bohaterowie, marzenia, miłość, przyjaźń, zazdrość, zdrady, a nawet niebezpieczeństwo, którego nikt się nie spodziewał. W tej książce niczego nie brakuje, a jednak wszystko jest przy tym dobrze wyważone i nie przesadzone. Może dlatego czytało mi się ją tak dobrze.

Krótki zarys fabuły

Dwie siostry dążą do spełnienia swoich marzeń. Anna jest z zawodu psychologiem i psychoterapeutką. Jej siostra Nina to ginekologiem i seksuolog. Obie chcą jednego. Miejsca na ziemi, gdzie będą mogły pomagać. Marzenia się spełniają i siostry tworzą miejsce terapeutyczne dla kobiet o wdzięcznej nazwie „Krąg kobiet”. Niestety ich piękna bajka w pewnym momencie zaczyna się psuć. W ich życiu pojawia się tajemniczy stalker, który nęka Annę. Niebezpieczeństwo, którego żadna z sióstr się nie spodziewała staje się przykrą codziennością. Samobójstwo pacjentki, strach, zagadki… Jak to wszystko się skończy? Kto nęka Annę? Czy jej marzenia nagle legną w gruzach?

Moja opinia

Takie nowości z księgarni TaniaKsiazka.pl potrafią miło zaskoczyć. Biorąc do ręki książkę spodziewałam się czegoś lekkiego. Przyjemnej niewymagającej lektury. Czegoś o miłości, kobiecej sile, spełnianiu marzeń. I tak też było. Jednak to nie wszystko. Znalazłam w tej książce o wiele więcej. Fabuła mnie zaskoczyła. To bardzo ciekawy miks. Romans, sensacja, kryminał, powieść obyczajowa i psychologiczna w jednym. Całość czyta się naprawdę przyjemnie, do tego jest kilka wątków, które skłaniają do przemyśleń i refleks. I oczywiście zagadka. Osobiście bardzo lubię, gdy w książkach pojawia się wątek kryminalny. Z zaciekawieniem czytam stronę za stroną chcąc się dowiedzieć jak to wszystko się skończy. Tak było i tym razem. Jeśli szukacie przyjemnej lektury na grudniowe wieczory to polecam Wam książkę „Mgły nad Narwią”.

*za egzemplarz do recenzji dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl /współpraca/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz