Mały sennik. Co oznaczają twoje sny? Recenzja.

 Mały sennik. Co oznaczają twoje sny Recenzja

Czy wiesz, które sny zwiastują szczęście, a które zapowiadają kłopoty? Czy potrafisz odczytać ukryte znaczenie zwarte w symbolach pojawiających się w snach niemal każdej nocy? Czy wiesz co oznaczają poszczególne liczby?

Jeśli interesuje cię odpowiedź na te lub inne pytanie sięgnij po “Mały sennik” Migene Gonzalez-Wippler. To pozycja skierowana dla tych, którzy zastanawiają się często nad znaczeniem swoich snów. Oczywiście w książce nie znajdziecie wszystkich odpowiedzi, ale jak na tak “małe” 248 stronnicowe wydanie jest ona dość bogata. Zainteresowane osoby znajdą w książce nie tylko wyjaśnienie wielu symboli jakie można spotkać w snach (słownik snów dla ułatwienia jest pogrupowany alfabetycznie), ale również innych ciekawych zagadnień dotyczących snów. Książka podzielona jest na 2 części:

Część I.

  1. Rozumienie ludzkiego umysłu
  2. Dlaczego śnimy?
  3. Czym są marzenia senne?
  4. Symbolika snów
  5. Koszmar
  6. Czy można kontrolować sny?
  7. Jak interpretować sny

Część II.

Słownik snów

Osobiście bardzo zainteresował mnie rozdział wyjaśniający czym jest koszmar, jego symbolikę, dlaczego powstaje itd.

“Walka z postaciami z koszmaru jest tak ważna dlatego, że za przerażającymi symbolami pojawiającymi się w złych snach kryją się wszystkie problemy, których się obawiamy, i nasze negatywne cechy, z którymi musimy się jeszcze uporać. Za każdym razem, kiedy napotykasz w koszmarze przerażającą postać i pokonujesz ją, pomyślnie integrujesz jakąś negatywną cechę siebie albo stawiasz pierwszy krok na drodze ku przezwyciężeniu problemu.”

Prawda, że ciekawe? Przyznam szczerze, że po przeczytaniu rozdziału o koszmarach zupełnie inaczej spojrzałam na tą tematykę. Może faktycznie nie są czymś wyłącznie negatywnym, może to faktycznie walka którą pokonujemy gdzieś w głębi siebie, walka która pomaga nam później w codziennym życiu na jawie 😉

Przyznam Wam szczerze, że osobiście do sennika sięgnęłam w życiu może z 2-3 razu (bardziej za namową męża, który w to wierzy). Ale książka “Mały sennik” jest tak ciekawa i przystępnie napisana, że być może otworzę ją jeszcze nie jeden raz od tak z ludzkiej ciekawości lub by nauczyć się kontrolować sny… “Mały sennik”, to jedna z wielu ciekawych nowości jakie możecie nabyć na stonie taniaksiazka.pl

„Mały sennik. Co oznaczają twoje sny?” Migene Gonzalez-Wippler
Objętość: 248 strony
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: Kobiece

taniaksiazka

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz