Lustrzane serce Anna Purowska – recenzja

Dziś kilka słów o kolejnej książce przy której miło spędziłam wieczory. Książka „Lustrzane serce” to drugi tom cyklu Śnieżysko. Ta piękne, wzruszająca powieść wyszła spod pióra utalentowanej Anny Purowskiej.

Krótki zarys fabuły

Cała akcja toczy się w małym, górskim miasteczku. Śnieżysko potrafi zauroczyć, zwłaszcza w okresie świąt. Julianna zawsze marzyła o takim miejscu. W końcu jej marzenia się ziściły. Ma piękny dom, ale… Nie może go opuszczać. Jej mąż wyjechał na delegacje i zostawił ją samą. Julianna pewnego dnia postanawia złamać zakaz męża i wyjść. W mieście żyje też Bruno. Jest właścicielem małej, urokliwej księgarni. Niestety jest ciągle podrążony w bólu i przeszłości. Jedynym ukojeniem są dla niego książki. Pewnego dnia los łączy ścieżki Bruno i Julianny. Jak to się dla nich skończy? Co dręczy Bruna? 

Moja opinia

Byłam wręcz oczarowana całą historią jaką napisała Anna Purowska. Powieść jest piękna, wzruszająca, często zaskakuje, a chwilami wręcz doprowadza do łez. To historia o tęsknocie. Tęsknocie nie tylko za drugim człowiekiem, ale też za innym życiem czy dzieciństwem. To też historia o miłości, lecz nie takiej bajkowej, ale normalnej, prawdziwej i niespodziewanej. Autorka pokazuje jak wiele w życiu człowieka może zmienić pojawienie się odpowiedniej osoby, jednak droga do szczęścia nigdy nie jest prosta. Bardzo mi się podobało, to że autorka pokazuje zwykłych ludzi, problemy. Tu nie ma słodzenia. Na kartach tej książki nie brakuje prawdziwych uczyć i realnych problemów. Takie nowości z księgarni TaniaKsiazka.pl potrafią miło zaskoczyć. Jeśli lubicie historie, w których nie brakuje emocji, uczuć, to szczerze polecam wam tę książkę.

*za egzemplarz do recenzji dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl /współpraca/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz